Pasidalyta gerąja darbo patirtimi
Spalio 29 d. Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje vyko „Tūkstantmečio mokyklų“ (TŪM) projekto iniciatyvinės grupės ir Metodinės tarybos organizuota gerosios patirties konferencija „Pokytis mūsų rankose“. Konferencijoje dalyvavo per šimtą Širvintų rajono mokyklų pedagogų. Dalyviai turėjo galimybę pasidalyti gerąja profesine patirtimi, per gerosios patirties pavyzdžius skatinti lyderystę, efektyviai tinklaveikos pagalba bendrauti ir bendradarbiauti su TŪM projekte dalyvaujančių mokyklų bendruomenėmis, pasidžiaugti nuveiktais darbais, inovacijų atradimais, metodų gausa, tarpdalykine integracija.
Konferencijos dalyvius pasveikino Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Rasa Kralikevičienė, Širvintų meno mokyklos metodininkė ir projekto „Tūkstantmečio mokyklos“ koordinatorė Širvintų rajono savivaldybėje Vaiva Redeckienė, Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos direktorė Jūratė Stankevičienė, muzikiniu kūriniu džiugino „Atžalyno“ progimnazijos septintokas Mantas Stankevičius.
Konferencijoje savo patirtimi pasidalijo 16 pranešėjų. Pranešimus skaitė Širvintų pradinės mokyklos mokytojos Nijolė Miliauskaitė, Lena Vaitkūnienė, Loreta Miliukienė, Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos mokytojai Laimutė Čigienė, Gražina Gudonienė, Renata Žygienė, Edvardas Gatelis, direktorė Jūratė Stankevičienė, pavaduotoja ugdymui Rita Suchockienė, Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos mokytoja Eglė Mačiulienė, Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokytojos Vaiva Kankevičienė ir Rita Česonienė. Konferencijoje būta svečių ir iš toliau: pranešimus pristatė Ukmergės r. Želvos pagrindinės mokyklos mokytoja Rasa Povylienė, Vilniaus r. Riešės gimnazijos mokytojos Ingrida Žiedelienė ir Odeta Bagdžiūnė, VU Matematikos ir informatikos fakulteto dėstytojas, Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto mokslo darbuotojas Linas Aidokas. Visi lektoriai savo pasisakymuose skleidė asmeninę gerąją darbo patirtį, kaip sekasi įgyvendinti TŪM projektą, pasidalijo patirtimi apie pritaikytas įvairias lyderystės veiklų integravimo formas, apie lyderystę veikiant, lyderystę projektinėje veikloje, pristatė kūrybiškai panaudotas ir pritaikytas naujas idėjas, motyvacijos skatinimą, tvarumą, patyriminį ugdymą, pavyzdžiais įrodė, kad ne tik robotai, „Acceleratorx“ programa, bet ir dailė, literatūra, mokyklos muziejus ugdo lyderius. Pranešimų autoriai patvirtino, jog lyderystės ugdymas mokykloje yra svarbus, siekiant sukurti stiprią ir įkvepiančią mokymo(si) aplinką. Ugdant lyderystę, svarbu veikti kartu, kad būtų skatinamas pokytis, asmeninis ir profesinis augimas.
„Atžalyno“ progimnazijos direktorė Jūratė Stankevičienė dėkojo lektoriams, skaičiusiems pranešimus, patikino, jog jų asmeniniu patyrimu pagrįsta patirtis bus naudinga ir kitiems mokytojams. Ji vylėsi, jog, įgyvendindami TŪM projektą, mokytojai dirbs įdomiau, originaliau, naujoviškiau, ugdymo procesą darys patrauklesnį mokiniams, o tai turės įtakos ir mokymosi rezultatams. Visiems pranešėjams direktorė įteikė Širvintų rajono savivaldybės dovanas.
Po pranešimų informatikos mokytojas Edvardas Gatelis pažangių technologijų laboratorijoje surengė praktinį užsiėmimą mokytojams, parodė TŪM projekto dėka įsigytų priemonių privalumus, papasakojo, kaip prisideda prie inovatyvaus mokinių ugdymo, kaip buria naujausiomis technologijomis besidominčius vaikus, parodė jų išradimus.
Pasibaigus visoms konferencijos veikloms, vyko refleksija. Dalyviai dalijosi nuomonėmis, kuo konferencija buvo naudinga ar prasminga. Išgirstą naują informaciją daugelis galės pritaikyti ir savo veikloje. Buvo pasimokyta iš kolegų patirties. Teigiama, jog keitimasis gerąja patirtimi yra patikimas kelias į profesionalumą. O atsakingo požiūrio į profesionalumą pagrindus sudaro kolegialumas, dalyvavimas, bendradarbiavimas, mokymasis ir aktyvumas.
Po konferencijos į FB paskyrą žinutes atsiuntė viešnios iš Želvos ir Riešės. „Tai buvo įdomi ir turininga konferencija. Joje dalyvavo daug puikių lektorių, kurie dalijosi savo įvairios, išskirtinės veiklos patirtimi. Kadangi visi pranešimai buvo įdomūs, aktualūs, konferencija prabėgo akimirksniu. Reikia manyti, pranešimų klausytojai išgirstomis idėjomis pasinaudos ir savo kasdieniame darbe. To turbūt ir siekė renginio organizatoriai - kad būtų dalijamasi patirtimi, semiamasi idėjų. Tai pavyko“, - rašė Želvos pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Rasa Povylienė. Jai pritarė ir Riešės gimnazijos lietuvių kalbos vyr. mokytoja Odeta Bagdžiūnė: „Džiaugiuosi, kad galėjau dalyvauti tokio pobūdžio konferencijoje. Tai puiki galimybė ne tik pasidalinti praktinės veiklos pavyzdžiais su pedagogų bendruomene, bet ir pasisemti naujų idėjų, įkvėpimo, entuziazmo ir polėkio ugdant ateities lyderių kartą.“
Ačiū pranešėjams už įdomius ir naudingus pranešimus, konferencijos dalyviams – už aktyvų klausymą ir malonų bendravimą, mokytojui Kęstučiui Misiūnui – už nuotraukose įamžintas akimirkas, valgyklos vedėjai Vilei Markūnienei ir darbuotojoms - už kavos ir pietų pertraukėles.
Kartu su #Tūkstantmečiomokyklos.
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
Metodinės tarybos pirmininkas Romas Zibalas