Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ – vienintelis Baltijos šalyse profesionalus šokėjų, tautinių instrumentų orkestro ir choro grupių jungtinis meno ansamblis, įkurtas Vilniuje 1940 m. Per savo ilgą kūrybinį kelią kolektyvas pelnė daugybę apdovanojimų Lietuvoje ir užsienyje, gastroliavo daugiau kaip 40 Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos šalių. Ansamblio pristatymai laikomi profesionalumo, novatoriškumo, ekspresijos, kokybės standartais tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Gegužės 16 d. apie 50 ansamblio dalyvių pristatė savo geriausią koncertinę programą – laiko patikrintą ir jau klasika tapusį „Aukso fondą“. Teatralizuotame koncerte – įspūdingiausi šokiai, į UNESCO nematerialaus paveldo fondo sąrašą įtrauktos sutartinės, šmaikštūs, humoristiniai vaizdeliai ir virtuoziškos instrumentinės kompozicijos. Ypatingo žavesio šiai programai suteikia tautinių instrumentų orkestras, kuriame grojama išskirtinai lietuvių liaudies instrumentais: birbynėmis, skudučiais, kanklėmis, lamzdeliais, ragais, skrabalais, tabalais, ožragiais, molinukais, Labanoro dūdomis.

Ansambliečius puošia nuostabūs drabužiai, sukurti žymių dailininkų: R. Songailaitės, J. Balčikonio ir kitų. Kostiumuose vaivorykšte tviska skirtingų Lietuvos etnografinių regionų raštai ir spalvos.

Koncertą stebėjo 300 mūsų mokyklos mokinių, dauguma mokytojų. Dėkojame tėveliams, kurie sudarė galimybę savo vaikams pamatyti šį nuostabų koncertą.

Direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui Liuda Bytautienė