Bendradarbiaujame su Širvintų policijos komisariatu

„Angele Sarge, skrisk man virš galvos, kai einu gatve, kai man gresia nelaimė, skrisk man virš galvos, kai pametu kelią, Angele, Angele, šviesk man kaip saulė, mėnulis ir žvaigždės, Angele, Angele, saugok mane“. (poetė D. Zelčiūtė).

Visi mokiniai eina, važiuoja, bėga, tiesiog skuba į mokyklą, bet skubant reikia nepamiršti saugaus elgesio taisyklių, todėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariatas (organizatorė Prevencijos poskyrio specialistė G. Čepienė) ir Širvintų pradinės mokyklos vaiko gerovės komisija rugsėjo – spalio mėn. mokyklos 1-4 klasių mokinius pakvietė dalyvauti piešinių konkurse „Gatvėj būki atidus, saugok save ir draugus!“

Vaikai buvo kviečiami nupiešti piešinį, kuriame būtų pavaizduotas saugus kelias į mokyklą mažo vaiko akimis – taip prasidedant mokslo metams siekta paskatinti vairuotojus būti atidžius, priminti saugaus elgesio gatvėje būtinybę, į saugaus eismo užtikrinimą įtraukti vaikus, nelikti abejingiems, saugoti save ir draugus.

Konkurso pabaigoje iš pirmų, antrų, trečių ir ketvirtų klasių buvo atrinkti geriausi piešiniai, kuriuose atvaizduotos realios eismo sąlygos, detaliai pažymėti eismo dalyviai, teisingai išdėstyti kelio ženklai. Mažieji dailininkai konkursui pateikė virš 90 darbelių, kuriuose pavaizdavo gatvę, kelią į mokyklą, perėją, dviračių taką, atšvaitus, kelio ženklus, šviesoforą. Visi piešiniai buvo spalvingi, nuotaikingi ir labai gražūs.

Policijos darbuotojai išrinko 5 laureatus. Jie ir dar 15 atrinktų darbelių autorių su mokyklos socialine pedagoge lapkričio 5 d. buvo pakviesti į Širvintų policijos komisariatą. Čia mokiniai aplankė savo darbų parodą. Komisariato viršininkas A. Lukša už geriausius ir įdomiausius piešinius įteikė padėkos raštus ir atminimo dovanėles, kitiems – knygeles. Įteikta padėka už dalyvavimą ir pastangas kitiems konkurse dalyvavusiems mokiniams ir jų mokytojoms. Vaikams taip pat buvo suorganizuota ekskursija po Komisariatą. Čia mokiniai stebėjo pareigūnų darbą, susipažino su darbo priemonėmis bei dovanojo jiems savo piešinius.

Gražiausių piešinių autorių penketukas:

1. Ema Dalalaitė, 1c, vyr. mokytoja Živilė Lisauskienė.
2. Jokūbas Purvaneckas, 2c, mokytoja metodininkė Ramunė Savickienė.
3. Viltė Kuosaitė 3a, mokytoja metodininkė Aušra Lebedevienė.
4. Miglė Dvilevičiūtė, 4b, mokytoja metodininkė Svetlana Paliukėnienė.
5. Goda Smailytė, 3c, mokytoja metodininkė Gita Bakasėnienė (nominacija už originalumą. Darbelyje pavaizduota perėja iš medžio pagaliukų).

Vyr. socialinė pedagogė Jolanta Vilkienė