Priešmokyklinio ugdymo grupės mokiniai kartu su savo mokytoja Dalia Katiniene, muzikos mokytoja Lena Ivanauskiene, šokių mokytoja Raminta Maslinskiene jau kurį laiką ruošėsi tradicinei rudenio šventei. Šį kartą ją pavadinome „Mįslių rudenėlis". 2013 metai yra paskelbti Tarmių metais, todėl į šventės scenarijų nutarėme įtraukti kuo daugiau tautosakos.

Į rudeniškai papuoštą klasę sugužėjo visas būrys rudens gėrybių užaugusių sode, darže, miške, laukuose. Dar į šį spalvingą būrį buvo pakviesta Šalna ir Vėjas. Kai kurie vaikai pirmą kartą deklamavo, dainavo, šoko didelei auditorijai, labai jaudinosi, tačiau sakė eiles raiškiai, dainavo linksmai, šoko nuotaikingai ir laisvai. Renginio svečius sužavėjo mažųjų nuoširdumas. Baigiant šventę, visiems dalyviams mokytoja Dalia pasiūlė pasivaišinti tikra, namuose kepta duonele, kurią suraikė ir padalijo po riekelę šių namų šeimininkė, mokyklos direktorė.

Renginio tikslas buvo, kad auklėtiniai labiau pasitikėtų savimi ir savo gebėjimais, tuo pačiu pasitikėtų artimaisiais ir pedagogais bei draugais. Taip skatinamas vaiko tikėjimas, kad kiti jį vertina palankiai, pripažįsta ir priima. Stebint vaikus, jautėsi gera emocinė atmosfera, žinojimas, kaip veikti neįprastose situacijose. Taigi pirmasis adaptacijos periodas naujoje aplinkoje (Širvintų pradinėje mokykloje) pavyko.

Dėkojame tėveliams už puikią vaikų sceninę išvaizdą, už pagalbą mokantis eilėraščius ir mįsles, už tai, kad popietę praleido drauge.

Vyresnioji priešmokyklinio ugdymo pedagogė Dalia Katinienė