Gegužės 2 dieną Širvintų pradinės mokyklos 4 b klasės mokinė Ugnė Savickaitė drauge su mokytoja Svetlana Paliukėniene ir mergaitės mama buvo pakviestos ir dalyvavo Vandentvarkos darbuotojų šventėje Vilniuje. Ugnė – Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus organizuoto šalies moksleivių foto darbų konkurso „Vanduo ir jo naudojimas – 2014“ II vietos (moksleivių iki 12 metų grupėje) nugalėtoja. Respublikinio moksleivių foto darbų konkurso nugalėtojų darbai solidžios komisijos (jai vadovavo Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos prezidentas Bronius Miežutavičius) buvo atrinkti ir įvertinti iš 42 rajoninių konkursų nugalėtojų darbų. Konkursui buvo pristatyti darbai iš visos Lietuvos. Tarp nugalėtojų - Tauragės, Kauno, Švenčionių, Klaipėdos, Telšių, Alytaus ir mūsų, Širvintų, rajonų mokinių darbai. Ugnė savo amžiaus grupėje – jauniausia nugalėtoja.

Mergaitė konkursui pateikė dviejų šulinių fotografijas su tokia darbo anotacija: „Gyvenu Avižonių kaime. Mūsų kaimo žmonės dažnai vandenį semia iš šulinių ir naudoja maistui. Pirmo šulinio vandens kokybė neabejotinai prasta. Šis šulinys nėra uždengtas. Antras šulinys uždengtas, į jį nepatenka kritulių, teršalų, prie šulinio nesikaupia paviršinis vanduo. Prižiūrėkime šulinius, kad į geriamąjį vandenį nepatektų jokių teršalų.“ Savo pdfdarbe  Ugnė aptarė šuliniams reikalingą tinkamą priežiūrą.

Konkurso organizatoriai nugalėtojams parengė įdomią renginio programą. Visi kviesti svečiai dalyvavo Valdovų rūmų apžvalgos ekskursijoje, Vandentvarkos darbuotojų dienos šventės oficialiojoje dalyje viešbučio „Amberton" City konferencijų salėje, kurioje buvo apdovanoti ir Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos dirbantieji, ir šalies moksleivių foto darbų konkurso nugalėtojai. To paties viešbučio restorane visi vaišinosi pietumis.

Ugnei didelį įspūdį paliko Valdovų rūmų ekspozicija, ypač mergaitei įsiminė puošnios ir prabangios kunigaikščių kepurės (karūnomis galvas dabinti buvo galima tik karaliams...) ir maloniai nustebino II vietos nugalėtojo prizas. Mūsų mokyklos mokinė Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos vardu buvo apdovanota Laureato diplomu ir pinigine – 250 Lt – vertės dovanų kortele apsipirkti TOPO centre.

Ugnės laimėjimu džiaugiasi klasės draugai, pasidžiaukime šia mergaitės sėkme visi. Ugnei norisi palinkėti drąsos, valios ir kūrybos ugnelės toliau dalyvauti įvairiuose konkursuose!

Mokytoja metodininkė Svetlana Paliukėnienė