Visada prasminga bendrauti su kūrybingais, turinčiais įvairiausių šaunių idėjų žmonėmis. Tada ir pats iš jų gali daug ko pasimokyti. Vienas iš tokių žmonių, mano manymu, yra Širvintų pradinės mokyklos direktorė Irena Sližauskienė. Man dar niekur neteko girdėti, kad kas nors iš mokyklų vadovų būtų įtraukęs į mokyklos veiklą vaikučių senelius ir močiutes! O tai pasirodo, puiki idėja, kuri su kaupu pasiteisino.

Vieną dieną direktorė Irena Sližauskienė specialiai seneliams suorganizavo susirinkimą ir pateikė daug įvairių pasiūlymų - kuo seneliai galėtų prisidėti prie kunkuliuojančio savo anūkų – pradinukų – gyvenimo mokykloje. Juk seneliai turi daugiau laiko negu tėveliai. Pasak direktorės, kiekvienam anūkui turėtų būti malonu matyti, kaip seneliai dalyvauja jo mokyklos gyvenime. Anūkai tada labiau didžiuotųsi savo seneliais. O kas gi nenorėtų būti autoritetu savo anūkams? Visas išsakytas direktorės mintis seneliai įvertino teigiamai ir pasiūlė įvairias savo paslaugas. Aš pasiūliau suorganizuoti pradinėje mokykloje savo išsiuvinėtų paveikslų kolekcijos parodą. Tikėjausi, kad ją supras ir įvertins jaunoji karta ir aš nenusivyliau. Mokiniams ji patiko. Džiaugėsi ir mano anūkė Urtė. Paroda „Gražus mūsų spalvotas pasaulis“ veikė visą sausio mėnesį. Esu dėkinga direktorei už tai, kad mano išsiuvinėtus arkliukus ir kitus gyvosios gamtos paveikslus sausio 26 d. leido parodyti ir atvykusiems į susitikimą svečiams iš Plungės, Klaipėdos ir Švenčionių rajono. Svečiai ne tik apžiūrėjo mūsų jaukų miestelį, bet ir liko sužavėti paroda.

Direktorė aprodė ir papasakojo apie savo išpuoselėtą pradinę mokyklą. Ji maloniai pasitiko mus prie pat mokyklos durų. Atvėrė klases, biblioteką, vaikščiojome spalvotais koridoriais. Visur tvyrojo jaukumas ir jautėsi rūpestinga tikros šeimininkės ranka bei motiniška siela. Buvo įdomu dar ir todėl, kad tarp svečių turėjome ir pradinių klasių mokytojų. Gera jausti, kad esi laukiamas. Taip jautėmės mes visi. Visada verta pamatyti kaip organizuojama veikla kitose mokyklose ir palyginti su savąja, pasisemti gerosios patirties.

Svečių grupė iš visos širdies dėkojo pradinės mokyklos direktorei Irenai Sližauskienei ir bibliotekininkei Irenai Kaziukėnaitei už pozityvumą, iniciatyvumą ir už mokėjimą užvesti ir tinkamai pasukti tą mokyklos gyvenimo varikliuką, kuris atitraukė mus nuo įvairių sunkių, dulkėtos kasdienybės minčių ir suteikė jaunatviškos energijos. Pabaigai noriu pasakyti – telydi Jus visur visa tai, kas gražu, prasminga ir suteikia žmogui šilumos ir džiaugsmo.

Su pagarba

Urtės močiutė Ana Geigalienė