Gamta — vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas (J. V GĖTĖ).

Inkilų gaminimas ir kėlimas – šventė ne tik grįžtantiems paukščiams, bet ir žmogui, ypač vaikams. Vykdant mokyklos projektą „Ekologija pradinėje mokykloje", skatinant gamtosauginės – ekologinės veiklos mokykloje tęstinumą, kovo mėnesį surengėme akciją „Padovanokime paukšteliams naujus namus“. Daugiau kaip savaitę, į mokyklą mokiniai nešė pačių pagamintus inkilus. Žinoma, be tėvelių pagalbos čia nebuvo apsieita. Inkiliukai nebuvo vienodi: vieni jų mažesni, kiti didesni, vieni baltai nuobliuoti, kiti -- su medžio žievės lopinėliais, puošti ornamentais, stogeliais, laktelėmis. Džiugu, kad šiais metais dauguma inkilų buvo pagaminti pagal reikalavimus. Vadinasi žinios, kurias mokiniai įgijo mokykloje, pasiekė jų šeimas, paskatino domėtis mus supančia gamta. Ypač svarbu, kad šioje veikloje vaikai, meistraudami inkilus, turiningai leido laisvalaikį kartu su savo šeimos nariais. Paukšteliai tikrai apsigyvens naujuose nameliuose jeigu ne šį, tai kitą pavasarį.

Mokyklos trečiokų rekreacinėje zonoje mokiniai išrikiavo apie 40 medžiu dar kvepiančių inkiliukų. Nuoširdžiai dėkojame mokiniams, jų tėveliams, seneliams, mokytojams ir visiems, kurie geranoriškai dalyvavo šioje veikloje. Penktadienį (kovo 28 d.) visi inkilai buvo padovanoti miestui ir pakabinti Kalnalaukio gatvės medžiuose. Šį darbą maloniai sutiko padaryti Širvintų komunalinio ūkio darbuotojai ir jų vadovas Dangeras Pečiulis. Nuoširdžiai dėkojame jiems už geranoriškumą ir pagalbą.

Visi po tuputį išmoksime neskubėti, pažvelgti giliau, pastebėti pirmą žiedą pavasarį, rudenį krentantį lapą, išgirsti paukštelio giesmę ir tiesiog džiaugtis buvimu drauge, paprastais kasdieniais darbais ir atokvėpiais gamtoje. Ačiū už Jūsų gerumą.

Pradinių klasių mokytojos metodininkės Gita Bakasėnienė ir Daiva Sakalauskienė