Spalio 4 dieną 2a klasės mokiniai vyko į ekskursiją. Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius vykdo projektą „Ieškoti, pažinti, pamėgti", kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Širvintų rajono savivaldybė. Iš šio projekto lėšų ir buvo organizuota ekskursija į Vilniaus nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką ir Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejų. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje darbuotoja Viktorija Bulyginaitė antrokams aprodė knygų namus, supažindino juos su bibliotekos erdvėmis ir paslaugomis, papasakojo bibliotekos pastato istoriją.

Vėliau mokyklos pradinukai apsilankė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, kuris įsikūręs Mažuosiuose Radvilų rūmuose Vilniaus senamiestyje. Čia juos pasitiko edukatorė Daiva Krutulienė. 2a klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje veikloje „Liaudies pasakos lėlių teatre“. Jos metu susipažino su lėlių teatro istorija, lėlių rūšimis, lėlių valdymo būdais (marionetės, lazdinės, rankinės). Antrokai sužinojo,  kaip gaminamos lėlės spektakliams. Vaikai turėjo galimybę teatro lėles pamatyti iš arčiau, paliesti. Edukacinė veikla vyko pastato rūsyje. Ten buvo labai įdomu klausytis, kodėl lėlė Vieversėlis gali būti didesnė už lėlę Karvytę ir įvairiausių kitų paslapčių. Net ir Ragana buvo nebebaisi, nes mokiniai galėjo su ja pasisveikinti, ją pakalbinti. Išklausę lietuvių liaudies pasaką „Jaučio trobelė“, pasiskirstę vaidmenimis ir parepetavę, su lėlėmis marionetėmis antrokai patys suvaidino dviejų dalių spektaklį. Buvo įdomu valandėlę pabūti aktoriais, tad mokiniai panoro tęsti šią veiklą mokykloje.

Po edukacinės veiklos Daiva Krutulienė antrokus supažindino su muziejaus eksponatais, atspindinčiais Lietuvos ir užsienio lietuvių teatrą, muziką ir kiną. Vaikams ypač patiko reta XVIII – XX a. mechaninių muzikos instrumentų kolekcija. Edukatorė leido net pasiklausyti senų instrumentų skambesio.

Nuoširdžiai dėkojame miesto bibliotekos darbuotojoms Lolitai Pliukštienei ir Alinai Griškevičienei už suteiktą galimybę patirti daug džiugių akimirkų.

2a klasės mokytoja Nijolė Miliauskaitė