Kovo 24 d. pirmų klasių mokiniams vyko neįprasta pamoka neįprastoje vietoje – Širvintų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Mokiniams buvo parodytas filmukas „Gaisras gamtoje“, kuris dar kartą priminė apie pavojus kilus gaisrui. Kadangi atėjo pavasaris ir žmonės vis dar degina senąją žolę, tai pirmokėliai prižadėjo sudrausti ne tik savo draugus, bet ir pamokyti vyresnius žmones, o apie gaisrą būtinai pranešti telefonu 112.

Taip pat, mokiniai buvo supažindinti su gaisro sukėlėjais gamtoje: numesta nuorūka, stiklo šuke, nesutvarkytomis šiukšlėmis ir pan. Vaikams buvo įdomu pamatyti pamainos viršininko kabinetą, kuriame pastoviai budi ir laukia iškvietimo atsitikus nelaimingam atsitikimui.

Mokiniams labiausiai patiko apžiūrėti gaisrininkų automobilius. Sužinojo, kokia gaisrininko apranga, kaip gaisrininkas kvėpuoja gesindamas gaisrą. Per 1 minutę gaisrininkas turi apsirengti ir išvykti į gaisrą. Taip bekalbant pasigirdo tikras signalas. Prasidėjo pats įdomumas. Moteris iš Vilniaus pranešė, kad name kilo gaisras. Šeši gaisrininkai akimirksniu sušoko į automobilį, vartai pasikėlė ir mašina išskubėjo.

Pamoka baigėsi, mokiniai ėjo namo kupini įspūdžių. „Kaip noriu greičiau užaugti ir tapti gaisrininku“, Danieliaus pasakyta mintis – geriausias šios pamokos įvertinimas.

Kovo 26 d. į pamoką buvo pakviesti antrų klasių mokiniai. Dėkojame Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnams už naudingas, mokančias saugoti save ir kitus, pamokas.

Pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Adelė Gelažunienė