2019 metų kovo mėnesį emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ paskelbė „Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ“ ir kvietė visuomenę įvairiomis veiklomis ir idėjomis sutelkti dėmesį į patyčių problemą, siūlyti būdus bei priemones, kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti, kad patyčių mūsų šalyje būtų mažiau. Ši iniciatyva pakeitė devynerius metus vykusią nacionalinę „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“. Patyčių prevencijos veiklas vykdome visus metus, tačiau kovo mėnesį „Vaikų linija“ kvietė sutelkti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos aktualizavimą ir jos sprendimo būdus.

Šiemet Širvintų pradinės mokyklos bendruomenė vėl prisijungė prie iniciatyvos ir visą kovo mėnesį kvietė visus, norinčius stabdyti patyčias ir kitokį skaudinimą, savo veiklomis ir idėjomis jungtis prie „Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ“.

Priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai ir 1–4 klasių mokiniai su mokytojomis vykdė veiklas, skirtas patyčių prevencijai, netinkamo elgesio stabdymui, saugumo mokykloje tyrimui ir užtikrinimui.

Apie patyčias, jų žalą bei netinkamo elgesio pasekmes kalbėjo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariato pareigūnė G. Čepienė su policijos bičiuliu Amsiu.

Bendruomenės nariams skaitė paskaitas, vedė užsiėmimus ir konsultavo psichologai E. Karmaza, R. Civilkienė, R. Pabiržis.

Vyresnioji socialinė pedagogė J. Vilkienė