Dvi dienas (balandžio 5 ir 6 d.) Širvintose šurmuliavo Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų apžiūra-šventė „Šimtakojis“. 3b klasės mokiniai pagalvojo ir nusprendė pasižiūrėti Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos teatro studijos „Obuolys“ spektaklį visai šeimai „Bremeno muzikantai“. Spektaklis buvo iš tiesų labai nuotaikingas ir linksmas, visiems paliko didžiulį įspūdį. Kiekvienas mokinys gavo dovanėlę-kalendorių, kurią dovanojo Širvintų rajono savivaldybė.

Po spektaklio mokytoja pakvietė visus net į tris parodas. Minint kraštiečio rašytojo, diplomato, žurnalisto Igno Šeiniaus 130-ąsias gimimo metines, Širvintose eksponuojama fotomeno festivalyje „Kaunas Photo 2018“ pristatyta paties rašytojo bei jo proanūkės Linos Scheynius fotografijų paroda „Šeinius+Scheynius“. 2018 metais fotomeno festivalis pirmąkart visuomenei atvėrė iki tol nepažintą rašytojo, diplomato ir žurnalisto Igno Šeiniaus asmenybės pusę. Pasirodo, jis buvo aistringas foto mėgėjas. Apie 1922 metus Ignas Šeinius įsigijo fotoaparatą, kuriuo tarpukariu fiksuodavo šeimos ir draugų apsuptyje praleidžiamų atostogų Lietuvoje ir Švedijoje akimirkas. Šios parodos bendraautorė ir bendrakuratorė rašytojo proanūkė Lina Scheynius priklauso ketvirtai šeimos kartai, draugaujančiai su fotoaparatu, tačiau tik ji vienintelė fotografinę kūrybą pasirinko pagrindiniu gyvenimo užsiėmimu paskutinio XX a. dešimtmečio pabaigoje. Ši paroda – tikras duetas. Fotoaparatą naudojančius skirtingų šeimos kartų atstovus jungia visa eilė motyvų. Siužeto prasme pagrindinis motyvas – Igno sūnus ir Linos senelis Irvis Scheynius, kurį rašytojas fotografavo kaip savo mažametį sūnų, o Linai jis buvo anūkams jautrus, lietuvybę puoselėjęs senelis. Skirtingų kartų Šeinių fotografijas vienija jautrumas detalei, žmogaus ir gamtos artumui, spontaniškumas, santūrus humoro jausmas.

Antroji paroda – „Vytautas Kernagis fotografijose“. Parodoje parodyta daugiau nei 40 reikšmingų bei ne visada plačiajai auditorijai regėtų Vytauto Kernagio gyvenimo akimirkų.

Pati įdomiausia ir kvapniausia buvo „Kvepiančių knygų salono“ paroda. „Kvepiančių knygų salone“ reikėjo pasitelkti vieną iš savo pojūčių – uoslę. Pakėlus stiklinį gaubtą ir užuodus jame paslėptą aromatą, reikėjo atspėti, koks tai kvapas ir kodėl šalia jo padėta knyga. Atsivertus pažymėtus knygos puslapius, radome atsakymus. Knygose rašytojai savo kalba pasakojo apie šiuos kvapus.

Visi džiaugėmės nuostabiomis parodomis ir puikiai praleistu laiku.

3b klasės vadovė, mokytoja metodininkė Rūta Tamašauskienė