Geras dalykas kaupti geras knygas, bet kur kas geresnis – dažniau jas skaityti. (Italų poetas ir filosofas Francesco Petrarca)

Tęsdami bendradarbiavimą su Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriumi dalyvavome šios bibliotekos darbuotojų organizuotoje šventėje, skirtoje Tarptautinei vaikų knygos dienai „Knygos moka skaityti“ paminėti.

Vaikus maloniai priėmė bibliotekos darbuotojos: Lolita Pliukštienė, Alina Griškevičienė, Ugnė Trumpickaitė. Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Lolita Pliukštienė vaikams įdomiai papasakojo, kodėl balandžio 2-oji diena yra minima kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Vaikai sužinojo šventės atsiradimo istoriją. Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno (1805– 1875) gimtadieniu – balandžio 2-ąją. Tarptautinės vaikų knygos dienos idėją 1966 metais iškėlė viena iš IBBY (Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija) įkūrėjų Jella Lepman (1891–1970). Nuo 1967 metų ši diena švenčiama kasmet balandžio 2-ąją. 2019 metais teisę būti šios šventės rėmėju laimėjo IBBY Lietuvos skyrius. Kęstutis Kasparavičius, garsiausias mūsų šalies iliustruotojas ir rašytojas, sukūrė plakatą ir kreipimąsį į skaitytojus. Bibliotekos darbuotojos mums tokį plakatą ir padovanojo.

1a klasės mokiniai ne tik klausėsi pasakojimo, bet ir patys skaitė ištraukas iš savo atsineštų knygelių. Vėliau mokiniai apipavidalino knygeles, kurias jiems padovanojo biblioteka. Į jas pradinukai rašys savo pirmuosius pasakojimus. O gal tai bus kieno nors pirmoji parašyta knyga?

Nuoširdžiai dėkojame miesto bibliotekos darbuotojams, kad suteikė galimybę patirti daug džiugių akimirkų, o taip pat už padovanotus kalendorius, skirtus Tarptautinei vaikų knygos dienai.

1a klasės mokytoja N. Miliauskaitė