2000 metais UNESCO paskelbė kovo 21-ąją Pasauline poezijos diena. Pirmoji Poezijos diena paminėta Paryžiuje, kur yra UNESCO būstinė.

Antri metai dalyvaujame projekte „Skaitau ir augu". Klasėje dažnai skaitome eilėraščius, kartais net patys juos kuriame. Todėl ir nusprendėme paminėti Poezijos dieną.

Penktadienio rytą smagiai nusiteikę rinkomės klasėje. Laukė ypatinga pamoka! Joje dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir jų artimieji. Pamoką pradėjo klasės mokytoja Lena Vaitkūnienė. Ji papasakojo, kaip ir kada atsirado pirmieji eilėraščiai. Toliau sekė kūrybinė užduotis. Mokytoja skaitė eilėraštį praleisdama žodžius, o visi dalyviai stengėsi juos atspėti. Užduotis įveikta puikiai! Ir štai įdomiausia pamokos dalis – poeziją skaitė ne mokiniai, o jų artimieji. Džiaugiamės, kad šią dieną pas mus atėjo Kornelijos mama, Eglės mama, Martyno Jono mama, Igno mama, Kamilės tėtis. O Patrikas atsivedė močiutę, mamą ir broliuką. Klasėje skambėjo eilėraščiai, eiliuotos pasakos, poema ir baladė. Trečiokai puikiai įvertino skaitovų pastangas.

Netradicinė pamoka pavyko. Smagu, kad bendro tikslo siekėme kartu – mokiniai, mokytoja, mamos, tėtis, močiutė ir mažas broliukas.

Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Lena Vaitkūnienė