„Menas formuoja asmenybes, o kūrybingi žmonės – laisvi žmonės, kurie gali kurti laisvą visuomenę.“ (Operos solistas ir politikas Vytautas Juozapaitis)

Kalbėti apie meno rūšis pamokoje ir jų nematyti, tai sudėtingas momentas. Todėl 3b klasės mokiniai nusprendė aplankyti Širvintų kultūros centre vykstančią respublikinę konkursinę liaudies meno parodą „Aukso vainikas“. Čia mokiniai galėjo netrukdomi apžiūrėti įvairių meno rūšių kūrėjų darbus: vaizduojamosios ir taikomosios dailės, kryždirbystės, medžio drožėjų. Paroda mokiniams paliko didžiulį įspūdį.

Grįždami į mokyklą trumpam sustojome pasigrožėti miesto egle. Klasėje mokiniai aptarė parodą ir parašė apie ją savo mintis:

„Prakartėlė, tai šventa vieta, kur gimė Jėzus. Pamačiau neapsakomo grožio prakartėlę iš medžio. Jos viduje stovi išdrožinėti Trys Karaliai, ėdžiose guli Jėzus, šalia piemenėliai, angelai.“ (Ieva)

„Man labai patiko Adolfo Andriejaus prakartėlė. Ji buvo išskirtinė. Iš medžio išdrožinėtos figūrėlės buvo tarsi tikri žmonės, einantys pažiūrėti gimusio Jėzaus. Dėkoju mokytojai Rūtai, kad galėjome aplankyti šią parodą. Dėkoju etikos mokytojai Danutei, kad papasakojo apie Dievo gimimą.“ (Miglė)

3b klasės vadovė, mokytoja metodininkė Rūta Tamašauskienė