„Kalbėti apie gerumą nėra gerai, reikia taip ir elgtis.“ (Senovės kinų išmintis)

Gruodžio mėnesį 1b ir 1c klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis vykdė projektą „Gerumo nebūna per daug“. Projekto tikslas – mokytis ne būti geresniam už kitą, bet būti geresniam už save ankstesnį. Išmokti duoti be dvejonių, imti be godulio.

Prasidėjus adventui savo klasėse mokiniai rado „Gerumo iššūkio“ kalendorius. Kiekvieną dieną pirmokai turėjo atlikti paskirtą užduotį ir nuspalvinti širdelę. Užduotys nebuvo sunkios, bet prasmingos. Pavyzdžiui, paklausti draugų, kaip jiems sekasi; padėti mamai atlikti namų ruošos darbus; nunešti neskaitomą knygą į biblioteką; paskambinti močiutei, seneliui ir pasakyti jiems daug gerų žodžių; palesinti paukštelius; pakviesti visus namiškius pažaisti stalo žaidimą.

Mokiniai kartu su tėveliais buvo pakviesti prisijungti prie gražiausių metų švenčių laukimo klasėje. Kiekvienas vaikas turėjo į maišelį įdėti siurprizų sau ir klasiokams. Siurprizams nebuvo galima išlaidauti, bet buvo būtina įdėti dalelę širdies. Kasdien atrišant po maišelį, nuskambėdavo ir palinkėjimas klasės draugams. Iš namų atkeliavusios dovanėlės nustebino savo įvairove: rankų darbo atvirukai, žaisliukai eglutei, namie kepti sausainiukai, dovanėlės su užduotėlėmis.

Kiekvieną rytą pamokos prasidėdavo mokytojų skaitomomis linksmomis istorijomis iš knygos „Kalėdos miške“. Julijos mama išmokė pasidaryti sniego gniūžtes iš popieriaus juostelių. Tomis sniego gniūžtėmis vaikai pasipuošė savo klases ir pirmų klasių koridorių. Dailės ir technologijų pamokose mokiniai išlankstė, suklijavo didžiules snaiges, muzikos pamokose mokėsi žiemos ir kalėdinių dainų, lietuvių kalbos pamokose – eilėraščių.

Pirmokai aplankė Širvintų parapijos globos namų senolius, įteikė jiems savo rankomis padarytus darbelius. Snaigėmis papuošė ten gyvenančių senelių kambarius, jiems dainavo ir deklamavo.

Edukacinės išvykos metu mažieji pradinukai grožėjosi Vilniaus Katedros aikštės Kalėdų egle. Visi drauge aplankė mūsų miesto žaliaskarę eglutę. Nors Vilniaus eglė pasirodė labai įspūdinga, bet mokiniai tvirtino, kad Širvintų eglutė jiems ir aukštesnė, ir gražesnė... Mokiniai džiaugėsi gimtojo miesto puošmenomis suprasdami, kad grožis kuriamas ne sau, bet visiems miestiečiams ir miesto svečiams, o darydamas gerus darbus jautiesi daug geriau.

Projektinė veikla mokykloje neliko be atsako. Mokiniai patys gamino darbelius, sveikinimus, su mamomis kepė sausainius ir jais stebino klasės draugus.

Pirmokų tėveliai taip pat prisijungė prie bendros veiklos. Smagu buvo patirti bendrystės jausmą, atrišus Kalėdų senelio dovanų maišą mokyklos renginyje „Gera būti kartu šventų Kalėdų belaukiant“. Kalėdų senelis atnešė „Gerų darbų knygelę“, kuri skatins visus ateinančius metus daryti gerus darbus, būti paslaugiems ir mandagiems. Geriausias būdas prisiminti gerus darbus – juos kartoti. O tai įmanoma visada.

Pasak Henrio Deivido Toro, patys švelniausi augalai prasiskverbia per pačią kiečiausią žemę, per uolų plyšius. Taip ir gerumas. Gerumas auga kiekvieno žmogaus širdyje. Lyg orą reikia įsileisti į savo širdį meilę, pasitikėjimą žmonėmis ir atjautą kiekvienam šalia esančiam.

1b ir 1c klasių mokytojos Svetlana Paliukėnienė ir Dalia Vinslauskienė