Išmokti skaityti – vienas iš svarbiausių pirmųjų žingsnių mokykloje, tačiau ne mažiau svarbi užduotis – paskatinti pirmoką skaityti knygas ir jomis domėtis savarankiškai. Šioje išmaniųjų telefonų ir kompiuterių eroje – tai nemenkas iššūkis. Tęsdami bendradarbiavimą su Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriumi dalyvavome šios bibliotekos darbuotojų lapkričio 23 dieną organizuotoje šventėje „Tarp knygų lentynėlių – fėjos užduotėlės“.

1a ir 1d (mokytoja Danguolė Skirmantienė) klasių mokinius pasitiko Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Lolita Pliukštienė, kuri teiravosi, ar jų namuose gyvena knygelės, kuo kvepia naujos knygos, kuo jos kvepia, kai jas perskaito bent 10 vaikų. Bibliotekoje yra ir miegančių knygų, kurių herojai labai nuobodžiauja ir liūdi. Iš vienos tokios knygos prieš vaikus išsklendė knygų Fėja (Ugnė Trumpickaitė). Ji pasakojo apie ryškų žvaigždyną su daugybe planetų, kuriose gyveno raidės. Todėl kartais tas žvaigždynas buvo vadinamas Raidynu. O planetų pavadinimai buvo neįprasti: Pilvelinių, Lazdelinių, Skritulinių ir dar visokiausi. Kodėl jos taip buvo vadinamos? Nes jose gyveno įvairiausios raidės. Iš savo stebuklingos dėžutės traukdama raideles, Fėja dovanojo jas vaikams. O Pelytė Patricija (Alina Griškevičienė) iš Mariaus Marcinkevičiaus knygos „Draugystė ant straublio galo“ papasakojo, kaip raidės atsidūrė žemėje ir įsikūrė gražiame namelyje. Raidžių buvo daug, todėl reikėjo palaikyti tvarką. Tvarkdarėmis buvo išrinktos A, B ir C, todėl ir namelis gavo Abėcėlės vardą. Pirmokai labai sėkmingai ir greitai įveikė Fėjos sugalvotas užduotis: sudaryti kuo daugiau žodžių ir užrašyti juos, išbraukti žodyje vieną raidę ir parašyti naują žodį, iš duotų raidžių sudaryti nurodytą žodį, palenktyniauti šokinėjant pėdutėmis. Sunku buvo išskirti geriausius. Knygų Fėja visus vaikus apdovanojo žvaigždėmis su šilčiausiais palinkėjimais, mokytojos įteikė užrašų knygeles, biblioteka abiems klasėms už užduočių atlikimą padovanojo knygelių (bus papildytos klasių bibliotekėlės) ir knygų skirtukų. Lolita Pliukštienė kvietė pirmokus tapti bibliotekos skaitytojais ir draugauti su biblioteka. Jei skaitymas nebūtų malonumas, bibliotekos nebūtų gyvavusios tūkstančius metų.

Tikimės, kad pirmokėliai mylės knygas ir lankysis bibliotekoje. Nuoširdžiai dėkojame miesto bibliotekos darbuotojams, kad suteikė galimybę patirti daug džiugių akimirkų.

1a klasės mokytoja Nijolė Miliauskaitė