Spalio 17 dieną mūsų 4b klasės mokiniai kartu su mokytoja Lena Vaitkūniene dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Tu gali sukurti knygą“. Užsiėmimą vedė dailininkė ir knygų iliustratorė Sigutė Chlebinskaitė. Ji papasakojo, kokios buvo pirmosios knygos. Pasirodo, kad pradžioje jos buvo rašomos tik suaugusiems ir kainavo labai daug (kartais tiek, kiek pilis). Buvo labai įdomu klausytis apie knygas su judančiais paveikslėliais. O kiek buvo džiaugsmo jas pamatyti ir net pavartyti! Bet prieš tai turėjome kruopščiai nusivalyti rankas. Knygas reikia gerbti ir saugoti.

Dailininkė Sigutė Chlebinskaitė padovanojo po „Knygų šalies pasą“, kurį kiekvienas iš mūsų užpildė. O tada patys kūrėme judančius paveiksliukus: lankstėme, klijavome, piešėme... Galėjome vaizduoti, ką tik sugalvojome: kačiukus, šuniukus, kosmosą, vaisius... Mums pavyko! Kai baigėme, negalėjome atsidžiaugti mūsų sukurtais judančiais paveiksliukais. Štai matai obuolį, o pasuki ratuką – ir jau kriaušė!

Nuostabi pamoka! Už ją nuoširdžiai dėkojame dailininkei Sigutei Chlebinskaitei, jos pagalbininkėms ir Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotojoms.

4b klasės mokinės Viktorija Dvilevičiūtė ir Brigita Šilgalytė