Širvintų pradinės mokyklos mokiniai ir mokytojai antrus metus iš eilės dalyvavo projekte „Mokausi iš kino“. VšĮ „Kultūrinių projektų centro“ „Kino buso“ darbuotojai pakvietė vaikus tęsti mokomųjų filmų peržiūras. Filmą žiūrėjome Širvintų rajono kultūros centre.

Šiais metais buvo parodytas vaidybinis filmas „Mažylis Nikolia“, skirtas 1-4 klasių mokiniams. 2010 metais filmas sulaukė Europos kino akademijos Publikos apdovanojimo, o už geriausią scenarijų buvo įvertintas „Cezario statulėle“.

Po peržiūros kiekviena klasė gavo metodinę filmo aptarimo medžiagą su pradiniam ugdymui skirtomis užduotimis, žodynėliu filmo aptarimui ir diskusijai

Mokiniai buvo skatinami kiną suvokti ne tik kaip vieną iš meno rūšių, bet ir kaip kūrybiškumo skatintoją bei žinių šaltinį. Kinas išmoko daug ko – matyti, žiūrėti, jausti, rodyti jausmus ir juos analizuoti, suvokti tikrovę ir save – jos dalį. Kinas – nenuobodus mokytojas. Atrasdamas jį, geriau supranti save ir šalia esančius. Projektas „Mokausi iš kino“ yra skirtas ne tik parodyti, bet ir inicijuoti mokymąsi iš kino, semtis idėjų.

Vyr. socialinė pedagogė Jolanta Vilkienė