„Tas, kuris nemoka svetimų kalbų, nesupranta ir savosios“ J. V. Gėtė

Rugsėjo 26 dieną Europos Sąjungoje švenčiama šventė, skirta Europos kalboms. Šią dieną Europos valstybėse vyksta įvairūs renginiai, siekiantys  paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms kalboms. Širvintų pradinės mokyklos mokiniai dalyvavo Kalbų dienoje „Aš – Širvintos – Europa“. Tikslas – skatinti mokinius mokytis kalbų ir per kalbas pažinti svetimas kultūras. Kalbos atveria duris, leidžia kitaip pažvelgti į pasaulį.

Antrų klasių mokiniai ne tik dalijosi žiniomis apie Europos kalbas, bet ir gamino valstybių, kuriose kalbama lietuviškai, angliškai, rusiškai ir vokiškai, vėliavas. Trečiokai rinko šių kalbų gražiausius žodžius. Mokinių darbeliai papuošė klasių grupių koridorius. Visi pradinukai galėjo susipažinti su pasirinktomis kalbomis, sužinoti, kuriose valstybėse kokia kalba kalbama.

Ketvirta pamoka ketvirtų klasių mokiniams vyko netradiciškai: vyriausieji mokyklos mokiniai parengė pristatymus apie pasirinktas kalbas. Mūsų gimtąją kalbą, jos grožį ir išskirtinumą pristatė 4d klasė. Marija Vanagaitė deklamavo J. Marcinkevičiaus eilėraštį „Gimtoji kalba“. Kamilė Ožiūnaitė, Kornelija Dačkaitė ir Auksė Romaškaitė išsamiai ir įdomiai pristatė ketvirtokams lietuvių kalbą. 4b klasės mokiniai: Karolis Vaitkūnas, Matas Grudzinskas ir Jokūbas Lukša – prakalbo angliškai. Visus su rusų kalba supažindino 4c klasės mokinės: Emilija Astikaitė, Sofija Boridka ir Anabelė Masiukaitė. Vokiečių kalbos skambumą atskleidė 4a klasės mokiniai: Urtė Stankevičiūtė, Dovydas Čivilis ir Augustas Vaitkūnas.

Atidžiai pasiklausę pristatymų ir sužinoję įdomių faktų apie kalbas, ketvirtokai dalyvavo viktorinoje. Mokiniai, draugiškai pasitarę grupelėse, greitai rasdavo atsakymus į klausimus. Renginio pabaigoje visi smagiai padainavo dainelę, kurioje skambėjo pasisveikinimai įvairiomis kalbomis.

Ši netradicinio ugdymo diena praturtino pradinukų žinias apie lietuvių, anglų, rusų ir vokiečių kalbas. Telieka pasidžiaugti mokinių darbo ir pastangų vaisiais – žodžiais ir vėliavomis išpuoštomis sienomis bei įdomiais ir išradingais kalbų pristatymais. Ši diena nebūtų taip puikiai pavykusi ir be mokiniams į pagalbą atskubėjusių klasių mokytojų – Vitalijos Šapurienės (4d), Lenos Vaitkūnienės (4b), Gitos Bakasėnienės (4c) ir Aušros Lebedevienės (4a).

Anglų kalbos mokytojos I. Želvienė ir K. Radzevič