Rugsėjo 24 dieną 3b klasės valandėlėje lankėsi buvusi mano auklėtinė Justina Kapeckaitė – medikė, japonų kalbos bei kultūros prisiekusi gerbėja, fantastinių istorijų autorė. Justina, jau du kartus pabuvojusi tolimoje Azijos šalyje – Japonijoje, ne tik pristatė šią mitais apipintą vietą, papasakojo apie patyrimus egzotiškame krašte, bet ir pademonstravo keletą Japonijoje itin paplitusių daiktų: japoniškus komiksus (manga), arbatos ceremonijai skirtus puodelius, taip pat ant japoniško drabužio kimono juosiamą beveik 5 metrų ilgio siuvinėto šilko juostą-diržą, vadinamą obi.

Justina, pati kalbanti ne tik Lietuvoje plačiausiai paplitusiomis kalbomis (anglų, rusų), bet ir vis dar gana reta japonų kalba, pirmiausia visus nustebino prisistatydama japoniškai. Tada mokiniams buvo pademonstruotos dvi japoniškos abėcėlės: hiragana ir katakana. Pastaroji vartojama užsienietiškiems žodžiams bei vardams užrašyti, tad viešnia mielai rašė visų norinčiųjų vardus ant lentos, paaiškindama, kaip juos reikėtų perskaityti.

Šių metų pavasarį Justina pasirašė kontraktą su Amerikos leidykla Morgan James Publisher, tad trumpai taip pat buvo pakalbėta ir apie knygą pavadinimu THE SIGN („Ženklas“), kurios užuomazgos buvo pradėtos dėlioti dar vidurinėje mokykloje. Knyga pasirašyta japoniškai skambančiu slapyvardžiu Monokuro Yun ir Amerikos bei Kanados knygynuose pasirodys ateinančių metų gegužę. Elektroninė versija skaitytoją pasieks vasario 5 dieną, lygiai po dviejų metų, kai buvo pradėta rašyti dabartinė knygos versija.

Be to, kad Justina nepaprastai domisi vis populiarėjančia japonų kultūra, ji nevengia prisistatyti ir kaip The Lady of Feathers and Swords (Mergina su plunksna ir kalaviju). Šis vardas nėra vien tiktai dėl smagumo, nes viešnia lanko Istorinio Europos Kovos Menų fechtavimo treniruotes, tad kalavijus ir įvairius kardus į rankas paima bent kartą per savaitę. Taip pat ji aktyviai dalyvauja įvairiuose tiek Amerikos, tiek Japonijos POP kultūros propagavimui skirtuose renginiuose: kartais kaip rašytoja, o kartais kaip fechtuotoja.

Prisiminimui Justina padovanojo savo mokytojai japonų karpytą atviruką, o visiems mokiniams teko paragauti iš Japonijos parvežtų riešutų. Ačiū Justinai už įdomų pasakojimą ir puikiai praleistą laiką. Linkime jai neišsenkančios kūrybos ir sėkmės!

3b klasės mokytoja metodininkė Rūta Tamašauskienė