Liepos 3 dieną pradinės mokyklos direktorė Irena Sližauskienė, linkėdama neišdildomų įspūdžių, išlydėjo mokyklos vaikų folkloro ansamblį „Želmenėliai“ į Lietuvos šimtmečio Dainų šventę „Vardan tos...“ Želmenėliams sėkmės linkėjo ir dovanėles įteikė Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė bei Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė. Kiekvienas dalyvis gavo apsiaustą nuo lietaus, kuris buvo ryškios raudonos spalvos ir ne tik gelbėjo nuo lietaus, bet ir vadovei Rūtai lengva buvo šventėje atpažinti savus ansambliečius.

Dainuodami lietuvių liaudies dainas, patraukėme Vilniaus link. Simboliniu ugnies įžiebimu sostinės širdyje – Katedros aikštėje prasidėjo Dainų šventės Folkloro diena „Didžių žmonių žemė“. Apie žmones – nuo istorinių asmenybių iki tautosakos rinkėjų, pateikėjų, nuo paprastų, dorų, darbščių, šviesių iki Tėvynei besiaukojančių – savo programose pasakojo šventės dalyviai. Svarbiausias dienos akcentas – visus suvienijantis šventinis koncertas „Greta milžinų“. Po ugnies įžiebimo želmenėliams sėkmės linkėjo Lietuvos nacionalinio kultūros centro vyriausioji specialistė ir laidos „Duokim garo“ vedėja Loreta Sungailienė. Šeimų kieme „Pas tėvučius augau“ mūsų ansamblis „Želmenėliai“ parodė programą „Pavasarėlis – ramus laikelis“. Ansambliečiams sekėsi puikiai – kartu dainavo ir šoko kitų ansamblių dalyviai, vaikai buvo filmuojami įvairių televizijų, fotografuojami ne tik Lietuvos žiūrovų, bet ir iš Australijos, Japonijos, Airijos, Didžiosios Britanijos ir iš kitų šalių atvykusių svečių. Vėliau Katedros aikštėje kiekvienas savo garsu ir vienu metu visi drauge sugaudė net 60 varpų – Lietuvos žmogui, dangui ir žemei. Po savo krašto varpą į sostinę buvo pakviestos atgabenti visos šalies savivaldybės. Unikaliems, krašto istoriją menantiems varpams eksponuoti aikštėje pastatyta speciali konstrukcija, kurią su įdomumu apžiūrėjome.

Po savo pasirodymo stebėjome kitų ansamblių pasirodymus, dalyvavome Valdovų rūmuose edukaciniame užsiėmime, karpėme karpinius, iš molio gaminome paukštelius vaikų kiemelyje. Ansambliečiams buvo smagu bendrauti su tautodailininke, karpinių meistre Odeta Tumėnaite-Bražėniene, etnomuzikologe, televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja Zita Kelmickaite, etninės kultūros puoselėtoja Ona Verseckiene. Baigiantis šventei kiekvienas ansamblietis buvo pavaišintas ledais.

Šventė vaikams paliko neišdildomą įspūdį. Visi grįžome linksmai nusiteikę ir dalindamiesi įspūdžiais. Liepos 6 dieną, Mindaugo karūnavimo dieną, vaikų folkloro ansamblis „Želmenėliai“ dalyvavo bendroje eisenoje su Širvintų miesto Dainų šventės dalyviais bei Savivaldybės atstovais. Puikiai nusiteikę, su šūkiais bei dainomis eisenos dalyviai iš Katedros aikštės pajudėjo Vingio parko link, kur vyko paskutinė Dainų šventės programa – „Vienybė težydi“. Nors teko nueiti net 5 kilometrus, tačiau dalyvių tai nė kiek nenuvargino, nuotaiką kėlė garsūs eisenos žiūrovų plojimai bei stebėtojų sveikinimai ir palaikymo šūksniai, skirti Širvintoms ir ansamblio vadovei. Pavargę, bet laimingi grįžome namo. Vaikų ir ansamblio vadovės laukė tėveliai. Sugrįžtančius tėveliai pasitiko su gėlėmis, o vadovei dainavo Gimtadienio dainą – tai buvo labai netikėta dovana man, už kurią širdingai dėkoju visiems savo ansamblio dalyviams bei jų tėveliams.

Nuoširdžiai ačiū tariu savo ansamblio dalyviams, armonikininkui Jonui Romaškai, šventės metu padėjusiems tėveliams Rasai Bilinskienei, Sandrai ir Robertui Diržinauskams.

Folkloro ansamblio „Želmenėliai“ vadovė Rūta Tamašauskienė