Balandžio 28 dieną Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete vyko Lietuvos pradinukų matematikos olimpiada šalies mokyklų 3-ių ir 4-ų klasių mokiniams. Konkursą trečius metus rengia „GABIŲ VAIKŲ AKADEMIJA“ ir dr. Romualdas Kašuba bendradarbiaujant su VU Matematikos ir informatikos fakultetu. Svarbiausi šio konkurso tikslai: skatinti vaikus ankstyvame amžiuje domėtis matematika ir jos pasireiškimu aplinkoje; ugdyti pradinio mokyklinio amžiaus vaikų mokslinį kritinį mąstymą, kūrybiškumą, savarankiškumą, atkaklumą.

Į nacionalinį konkursą susirinko 171 dalyvis: 76 trečiaklasiai ir 95 ketvirtaklasiai iš įvairių Lietuvos vietovių, savo rajonų ar miestų savivaldybių etapuose užėmę pirmąsias vietas. Širvintų rajonui atstovavo mūsų mokyklos mokiniai: 3a klasės mokinė Milda Braidokė (mokytoja Aušra Lebedevienė) ir 4b klasės mokinys Laurynas Kvaselis (mokytoja Svetlana Paliukėnienė).

Kol mokiniai dvi valandas sprendė matematikos mokytojo Nerijaus Kukuraičio sukurtas užduotis, mokinius atlydėjusiems mokytojams vyko dr. Romualdo Kašubos ir olimpiados užduočių sudarytojo seminaras. Po dviejų valandų įtempto darbo, kol buvo vertinami darbai ir skaičiuojami dalyvių surinkti taškai, visų laukė kitas nemažiau įdomus iššūkis galvai ir kojoms – rasti Vilniaus gynybinės sienos likučius ir apkeliauti visą senąjį miestą.

Konkurse sėkmė lydėjo trečiokę MILDĄ BRAIDOKĘ. Mokinė 3-ių klasių grupėje tapo nugalėtoja. Milda užėmė prizinę 2 vietą! Jai įteiktas olimpiados diplomas ir prizas.

Nors ketvirtokams užduotys pasirodė sunkokos, tačiau daliai dalyvių atkaklumas padėjo jas įveikti. Tarp jų – ir ketvirtokas LAURYNAS KVASELIS, kuris užėmė gana aukštą 8 vietą.

Sveikiname olimpiados dalyvius ir didžiuojamės jais!

Smagu, kad stipriausi ir atkakliausi sutiko savęs vertą iššūkį. Tikimės, kad, sekdami šių mokinių pavyzdžiu, visi pasisemsime įkvėpimo siekti daugiau!

Dėkojame Mildos ir Lauryno tėveliams už nuoširdų bendradarbiavimą.

Mokytojos metodininkės Aušra Lebedevienė ir Svetlana Paliukėnienė