Balandžio 19–20 d. Trakuose vyko vienas masiškiausių 2017–2018 m. m. mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ finalas. Šiuo renginiu siekiama ugdyti vaikų gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą bei skleisti sveikos gyvensenos principus mokyklų bendruomenėms.

Konkursą „Sveikuolių sveikuoliai“ organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, taip pat šalies savivaldybės. Konkurso partneriai yra Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos.

Į renginio finalą atvyko vaikai iš visos Lietuvos. Komandos, jų kapitonai, sveikatos priežiūros specialistai ir mokytojai varžėsi sveikatos žinių, saugaus eismo, žmogaus saugos konkursuose, judriosiose estafetėse. Renginio komisija ne tik vertino komandų prisistatymus, bet ir rinko geriausią komandų laišką draugui sveikos gyvensenos tema.

1–4 klasių mokinių komandų grupėje II-ą vietą laimėjo Širvintų pradinės mokyklos komanda „Obuoliukai“, kurią sudarė trečiokai Urtė Kibildytė, Dainius Markevičius, Ieva Mikulevičiūtė, Urtė Stankevičiūtė, Nojus Tamoševičius, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Agnė Križanauskienė ir komandos vadovė – mokytoja metodininkė Lena Vaitkūnienė.

„Obuoliukų“ komanda gavo 200 eurų vertės čekį, ŠMM ministrės J. Petrauskienės padėkos raštus ir atminimo dovanėles. Apdovanojimus prizininkams įteikė Sveikatos apsaugos viceministras A. Šešelgis, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktorius R. Sabaliauskas, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Neformalaus švietimo skyriaus vyr. Specialistė E. Bugailiškienė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius A. Sakevičius.

Konkurso dalyviai ne tik varžėsi, bet ir dalyvavo ekskursijose bei edukaciniuose užsiėmimuose Trakų pilyje. Susipažino su Lietuvos šaulių sąjungos ir Lietuvos kariuomenės veiklomis, ginkluote, saugios elgsenos su ginklais taisyklėmis, mėgavosi vandens procedūromis sveikatingumo ir pramogų centre „Trasalis“.

„Obuoliukų“ komanda nuoširdžiai dėkoja už pagalbą mokytojoms Gitai Bakasėnienei, Aušrai Lebedevienei, Vitalijai Šapurienei, Ramunei Savickienei, Rasai Gudeikienei ir Ramintai Maslinskienei, o Nojaus mamai Erikai Tamoševičienei – už saldžius prizus.

Komandos vadovė, mokytoja metodininkė Lena Vaitkūnienė