Balandžio 20 dieną Molėtų pradinėje mokykloje vyko respublikinė pradinių klasių mokinių gamtamokslinė konferencija „Domiuosi, tiriu, atrandu 2018“. Į ją susirinko pradinukai iš Anykščių, Molėtų, Širvintų ir Ukmergės rajonų mokyklų. Gamta ir jos reiškiniais besidomintys mokiniai pristatė atliktus tyrimus, apibendrino vykdytus stebėjimus. Buvo perskaityti 23 pranešimai, pademonstruoti bandymai.

Šioje konferencijoje dalyvavo šeši mūsų mokyklos neformaliojo vaikų švietimo būrelių „Tyrinėjame gamtą“ (vadovė D. Vinslauskienė) ir „Žaliuoju gimtinės taku“ (vadovė S. Paliukėnienė) nariai. Ieva Barjeraitė, Aleksandras Bissekerskij (4b) skaitė pranešimą „Augame lietaus nelaistomi...“. Pranešėjai aptarė dvejų metų vykdytus tyrimus, kuriais išsiaiškino, kaip skiriasi bendraamžių ūgis, kiek vidutiniškai pradinukai paauga per metus, koks vidutinis ketvirtoko ūgis, nuo ko priklauso vaiko ūgis ir pateikė formulę, pagal kurią galima apskaičiuoti savo būsimą ūgį suaugus. Liepa Serekpajevaitė (4b) ir Adrija Kazlauskaitė (4c) įrodė, kad augalai garina vandenį pro lapus. Vesta Duchnevičiūtė (4c) atskleidė, kas rudenį nudažo lapus, o Dominykas Gudonis (4c) pasidalino būrelio užsiėmimų metu įgyta patirtimi, iš ko galima išauginti augalus.

Mūsų mokyklos mažųjų tyrinėtojų pristatyti tyrimai buvo įdomūs ir žadino klausytojų smalsumą. Pabuvoti tokioje konferencijoje, kur vien tik bendraminčiai – labai smagu. Mokiniai ne tik pristatė savo atliktus darbus, bet ir sužinojo daug naujo ir įdomaus.

Visi konferencijos dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir mokslo laimėjimus liudijančiomis kepurėmis su kutais.

Visiems, kurie domisi mus supančia gamta, jos dar neatrastomis paslaptimis, norisi palinkėti smagių tyrinėjimų ir netikėtų atradimų!

Nuoširdus ačiū Liepos ir Ievos mamoms Lilijai Serekpajevienei ir Ramunei Barjerienei, nuvežusioms mokinius į konferenciją.

Mokytoja metodininkė Svetlana Paliukėnienė