Kiekvienais metais kovo 20-ąją prasideda įvairūs renginiai, skirti Pasaulinei Žemės dienai paminėti.

Žemės dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aplinką, kurioje gyvename, klimato atšilimo bei taršos problemas, skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Mūsų mokykloje šią dieną vyko netradicinio ugdymo diena, kurios metu mokiniai diskutavo aplinkosauginėmis temomis, žiūrėjo mokomuosius filmus apie gamtą, dalyvavo viktorinose. Mokiniams ypač patiko puošti mokyklos teritoriją pačių rankomis pagamintais paukščiais. Išvydusi tokį margą paukščių būrį, žiemužė išsigando ir spruko kuo toliau.

Neliko nepastebėti ir tikrieji paukščiai. Jiems mokyklos teritorijoje buvo pakabinti inkilai, kuriuos pagamino mokiniai su savo artimaisiais. Ypač džiugina tai, kad akcijoje „Padovanok paukšteliams naujus namus” dalyvavo gausus būrys mokyklos bendruomenės narių ir buvo pagaminta daugiau negu 50 inkilų. Visus inkilus, kurie nebuvo iškabinti prie mokyklos, Širvintų šilumos tinklų darbuotojai iškabins miesto teritorijoje. Tikimės, jau šį pavasarį nauji namai sulauks sparnuotų šeimininkų. Ačiū visiems, dalyvavusiems šioje akcijoje!

Vaikų mintys:

Žemę reikia saugoti, kad būtų švari, nes jinai mūsų! (Danielius 3c klasė)

Žemę reikia saugoti, kad ji gyvuotų amžinai ir būtų švari, graži ir saugi. (Austėja 4a klasė)

Žemę reikia saugoti, nes ji mums teikia džiaugsmą. Žemė yra mūsų gyvenimas. (Viltė 3c klasė)

Žemė yra vienintelė gyva planeta ir, jeigu jos nesaugosime, ji gali išnykti. (Natalė 4a klasė)

Gamta yra svarbiausias dalykas. (Dainius 3c klasė)

Mokytojos Gita Bakasėnienė ir Daiva Sakalauskienė