Kovo 22 dieną Širvintų rajono švietimo centre vyko 4–12 klasių mokinių mokslinių, tiriamųjų ir kūrybinių darbų konferencija „Mūsų sielos kaip drugeliai – laisvi ir margi“. Konferencijoje dalyvavo pranešėjai iš Širvintų pradinės mokyklos, „Atžalyno“ progimnazijos ir L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos. Savo atliktus tyrimus pristatė mūsų mokyklos neformaliojo vaikų švietimo būrelių „Tyrinėjame gamtą“ ir „Žaliuoju gimtinės taku“ nariai. Parengti pranešimus mokiniams padėjo šių būrelių vadovės.

4b klasės mokiniai Ieva Barjeraitė ir Aleksandras Bissekerskij skaitė pranešimą „Augame lietaus nelaistomi...“. 4c klasės mokinys Dominykas Gudonis konferencijos dalyvius supažindino su atliktu tyrimu „Iš ko išauga augalas?“. 4c klasės mokinė Vesta Duchnevičiūtė konferencijos dalyviams paaiškino, kas rudenį nudažo medžių lapus, o tos pačios klasės mokinė Adrija Kazlauskaitė pristatė tyrimo „Ar augalai garina vandenį pro lapus?“ rezultatus.

Mokyklos mokiniai šioje konferencijoje buvo jauniausi pranešėjai. Džiugu, kad jų pristatyti tyrimai sudomino ir vyresnius draugus, kurie atidžiai klausėsi ir uždavė klausimų.

Neformaliojo vaikų švietimo būrelių vadovės
Svetlana Paliukėnienė ir Dalia Vinslauskienė