SveikatiadaTęsiame projektą „Sveikatiada“.

2c ir 2d klasių mokiniai priėmė „Sveikatiados“ projekto organizatorių mestus iššūkius „Sveikiausio užkandžio rinkimai“ ir „Pieno kokteilis“, kuriuos turėjome įgyvendinti sausio–kovo mėn.

Nagrinėjome sveiko maisto piramidę ir sužinojome, ko reikia, kad mityba būtų įvairi ir pilnavertė. Išsamiau aptarti išsirinkome grūdinius produktus.

Norėdamos plačiau mokinius supažindinti su grūdinėmis kultūromis, į svečius pasikvietėme 2c klasės mokinio Mato Inčiaus senelį, ūkininką Algį Augustą Jundą. Jis mums papasakojo, kokį kelią nukeliauja grūdas, kol patenka ant mūsų stalo. Žinodami, kad daugiau nei pusę paros energijos turime gauti iš angliavandenių, patys skanavome įvairių grūdų košes.

„Pieno kokteilio“ iššūkis skirtas skatinti vaikus vartoti pieno produktus. Jo metu sužinojome, jog pienas gali tapti labai gardžiu gėrimu-kokteiliu. Antrokai mokėsi patys pasigaminti jiems patinkančius pieno kokteilius. Kartu ragavome įvairių rūšių kokteilius ir kiekvienas mokinys galėjo išsirinkti jam skaniausią gėrimą.

Manome, kad nebūtina vaikus versti valgyti vien tik tai, kas jiems nepatinka, tačiau reikėtų bandyti juos supažindinti su naujais produktais, o vaikui atsisakius – nenuleisti rankų ir po kiek laiko vėl siūlyti paragauti sveiko maisto, kurio jis anksčiau atsisakė.

2c ir 2d klasių vadovės, mokytojos metodininkės

Ramunė Savickienė ir Loreta Miliukienė