Ketvirtų klasių neformaliojo ugdymo būrelio „Žaliuoju gimtinės taku“ nariai (vadovė mokytoja metodininkė Svetlana Paliukėnienė) išsiaiškino, koks mergaitės ir berniuko vardas populiariausias mūsų mokykloje 2017 – 2018 mokslo metais.

Tyrimo rezultatai tokie:

2017 – 2018 mokslo metai

Mergaičių vardai

Berniukų vardai

Urtė – 11 mergaičių.

Kamilė – 8 mergaitės.

Emilija – 6 mergaitės.

Deimantė – 6 mergaitės.

Austėja, Gabrielė, Liepa, Viltė – 5 mergaitės.

Nojus – 13 berniukų.

Lukas – 6 berniukai.

Augustas, Domas, Kajus, Jokūbas, Laurynas – 5 berniukai.

 Bėgant metams vardų populiarumas keičiasi. Toks pat tyrimas mūsų mokykloje buvo atliktas prieš ketverius ir prieš aštuonerius metus. Štai kokie ankstesnių metų tyrimų rezultatai:

2008 – 2009 mokslo metai

2013 – 2014 mokslo metai

Lukas – 22 berniukai.

Arnas – 9 berniukai.

Karolina – 9 mergaitės.

Miglė – 9 mergaitės.

Laurynas – 7 berniukai.

Kamilė – 10 mergaičių.

Austėja – 10 mergaičių.

Dovydas – 10 berniukų.

Gabrielė – 8 mergaitės.

Ignas – 8 berniukai.

 Duodami vardą, žmonės galvojo apie vaiko kelią ir tuo vardu jam ko nors linkėjo: Vytautas – tas, kuris išvydo tautą; Mindaugas – tas, kuris daug mąsto, turi daug minčių; Visvaldas – kuris visa valdo. Kai kuriems lietuviškiems vardams – net keli tūkstančiai metų.

2017 metų populiariausi mergaitės ir berniuko vardai, kuriuos tėveliai davė savo ką tik gimusiems vaikams Lietuvoje, buvo Matas ir Emilija.

Lietuvių patarlė sako: „Žmogus puošia vardą, o ne vardas – žmogų“. Turbūt nėra taip svarbu, ar vardas retas, ar labai populiarus, tik labai svarbu, kad į jį tėveliai sudėjo visa, kas geriausia, ko jie norėtų ir linkėtų, kad jų vaikutis turėtų.

Švęsdami Lietuvos valstybės gimtadienį ir minėdami Nepriklausomybės atkūrimo dieną, linkime visoms mūsų mokyklos mergaitėms ir visiems mokyklos berniukams užaugti vertais savo tėvynės Lietuvos vardo!

Mokytoja metodininkė Svetlana Paliukėnienė