Žiema greitai baigsis ir į Lietuvą grįš ilgai lauktas pavasaris. Jau šiuo metu galima išgirsti pirmųjų pavasario pranašų balsus. Gandrų, kregždučių, pempių ir kitų sparnuočių „atostogos“ šiltuose kraštuose jau eina į pabaigą. Su kiekviena diena mūsų šalies miškai ir parkai prisipildys balsų simfonijos.

Vasario 14 dieną jaunųjų ekologų klubo narius aplankė ornitologas Gediminas Petkus. Jis vaikams papasakojo, kaip paukščiai prisitaikę prie mūsų aplinkos, kur ir kaip suka lizdus. Ekologiukai apžiūrėjo net 10 skirtingų inkilų ekspoziciją. Tarp jų – inkilai skirti drugeliams, boružėms ir bitėms! Vaikai susipažino ir su profesionalia ornitologų įranga – žiūronais ir teleskopu. Prieš užsiėmimą visi norintys galėjo stebėti mokyklos teritorijoje skraidančius paukščius. Svečias vaikams parodė daug filmuotos medžiagos bei fotografijų iš paukščių gyvenimo.

Po susitikimo su ornitologu vaikai dar ilgai dalijosi įspūdžiais. Tikimės, kad įgytos žinios priartins vaikus prie gamtos ir jie bus jautrūs, atsakingi Lietuvos piliečiai.

„Jaunųjų ekologų“ vadovės Daiva Sakalauskienė ir Gita Bakasėnienė