Sausio 17 dieną 2b klasėje vyko įdomi ir prasminga integruoto ugdymo diena „Žiemai atėjus“. Visi mokiniai perskaitė ir aptarė tekstą „Ledai“, kuriame pasakojama apie anūkų ir močiutės kelionę į kavinę valgyti ledų. Antrokai taip pat nusprendė nueiti į Širvintų centre įsikūrusią kavinę „Terasa“ ir kultūringai suvalgyti ledų bei išgerti puodelį kakavos. Čia mokiniai mokėsi, kaip reikia elgtis kavinėje, kaip užsisakyti pageidaujamą patiekalą ir gebėjo savarankiškai suskaičiuoti, kiek reikės sumokėti už užsisakytą patiekalą.

Sotūs ir linksmi visi patraukėme į miesto centre įrengtą skverą „Vaikystės stotelė“. Čia vyko projekto „Stacionari lesykla“ antras etapas – stendo „Kuo lesinti sparnuočius žiemą“ pristatymas. Į pristatymą atvyko Širvintų merė Živilė Pinskuvienė, Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, mero padėjėja Janina Greiciūnaitė, Viešųjų ryšių vyriausioji specialistė Aušrinė Miliukaitė-Janovskienė, Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos dešimtokas ir Lietuvos ornitologų draugijos narys Džiugas Tamašauskas. Susirinkusiems Džiugas pristatė stendą ir papasakojo, kaip reikia lesinti paukščius žiemą, kokį lesalą jiems paberti. Vėliau gimnazistas padovanojo kiekvienam dalyviui po knygelę „Lukas“ ir visus kvietė žiemą padėti sparnuočiams. Po įdomaus pokalbio visi pabėrė į lesyklą saulėgrąžų ir pažadėjo lesinti paukštelius.

Parėję į mokyklą, antrokai tęsė ugdymo procesą. Pasiėmę piešimo priemones, visi išėjo į kiemą ant sniego piešti paukštelių. Piešdami grupėse aptarė, kokius žino žiemojančius Lietuvoje paukščius, kaip jie atrodo. Tyliai priėję prie mokyklos kieme augančių gudobelės krūmų, mokiniai akivaizdžiai stebėjo ant šakelių būriais tupinčias ir uogas lesančias juodagalves sniegenas. Nepastebimai prabėgo laikas ir teko mokiniams grįžti į klasę.

Esame dėkingi Urtės mamai Ramunei Mačiuikienei už pagalbą lydint mokinius į kavinę ir prie stacionarios lesyklos.    

2b klasės mokytoja metodininkė Rūta Tamašauskienė