„Jei galite apie ką nors svajoti, vadinasi, galite ir padaryti“. (Walt Disney)

Daugelį metų rinkusi kalėdinius atvirukus, svajojau surengti jų parodą. Parodos atidarymas įvyko šių metų gruodžio 15 dieną Širvintų I. Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitykloje. Savo kolekcijoje turiu 3 tūkstančius atvirukų. Dėl vietos stokos jų buvo eksponuojama daugiau kaip 200. Parodos atidarymo metu trumpai papasakojau, kaip atvirukai atkeliavo į mano gyvenimą. Turiu užrašytus atvirukus savo bendraklasių, studijų draugų, giminių, draugų iš užsienio šalių, savo mokinių. Tai labai brangus prisiminimas. Paskutiniu metu kolekcionuoju dovanotus įvairių organizacijų kalėdinius atvirukus. Klasėje taip pat turime kalėdinį paštą, į kurį antrokai deda savo pieštus ir užrašytus klasės draugams atvirukus.

Parodos atidaryme koncertavo mano vadovaujamas folkloro ansamblis „Želmenėliai“. Šiame pasirodyme debiutavo 2b klasės mokinių Ievos ir Miglės mama Sandra Diržinauskienė bei sesutė Milda. Miglė Diržinauskaitė mums grojo kanklėmis. Kartu su savo mokiniu Arnu Sakalausku grojome akordeonais. Šokiams ir rateliams armonika griežė armonikininkas Jonas Romaška.

Už dalyvavimą koncerte esu visiems dėkinga. Padėkoti noriu savo mamai Janei Razmienei, kad dar vaikystėje pritarė mano pomėgiui kolekcionuoti kalėdinius atvirukus. Už tai, kad padėjo surengti šią parodą, noriu padėkoti I. Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo ir vaikų literatūros skyriaus vedėjai Almutei Kanapienienei ir visoms bibliotekos darbuotojoms. Už šiltus sveikinimus esu dėkinga mokyklos direktorei I. Sližauskienei, I. Šeiniaus viešosios bibliotekos direktorei V. Daugėlienei, 4a klasės mokytojai N. Miliauskaitei ir jos mokiniams, mokinės Emos Vitkovskajos močiutei. Džiaugiuosi, kad parodą aplankė 2b klasės mokinių tėveliai. Šį parodos atidarymą filmavo TV3 televizija ir parodė gruodžio 16 dieną laidoje „Vakaro žinios“, o gruodžio 14 dieną LRT televizijos laida „Labas rytas, Lietuva“ rodė reportažą apie mano surinktų kalėdinių atvirukų kolekciją.

Linkėdama gražių švenčių, norėčiau, kad kiekvienas iš mūsų užrašytų ir nusiųstų savo artimiesiems sveikinimo atvirukus Kalėdų proga.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Rūta Tamašauskienė