Gruodžio 5 dieną 3a ir 3b klasių mokiniai pasitikdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį mokytis vyko į Vilnių. Pirmosios pamokos vyko Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose. Visos mergaitės dalyvavo edukacinėje programoje „Simbolių paslaptys“. Jos sužinojo apie paslaptingą senųjų simbolių bei ženklų pasaulį ir mokėsi atpažinti archeologiniuose radiniuose pavaizduotus simbolius bei suprasti galimas jų reikšmes. Edukacinio užsiėmimo antroje dalyje pasigamino pakabutį iš spalvoto modelino. Tuo tarpu berniukai susipažino su Lietuvos ir Lenkijos valdovų valdžios ženklais (insignijomis): karūna, skeptru ir valdžios obuoliu, sužinojo, kokia kiekvieno jų reikšmė ir paskirtis. Valdžios ženklų ieškojo Valdovų rūmų menių interjeruose ir juos puošiančių istorinių asmenybių portretuose.

Visi kartu prisiminėme Lietuvos valdovus ir apžiūrėjome karaliaus Mindaugo ir Vilniaus įkūrėjo Gedimino paminklus. Katedros aikštėje pasigrožėjome sostinės kalėdine eglute.

Kitas užsiėmimas vyko Vytauto Kasiulio dailės muziejuje, kuriame mokiniai susipažino su dailininko kūryba ir dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse. Vaikams labai patiko grafinės monotipijos technika gaminti atvirukus.

Manome, kad ši išvyka padėjo mokiniams geriau pažinti garbingą Lietuvos praeitį.

Mokytojos Aušra Lebedevienė ir Lena Vaitkūnienė