Į savo mokyklą gegužės mėnesį tradiciškai kviečiame vyresnius mokinius ir vykdome akciją „Dideli mažiems“. Jos tikslas – kovoti su patyčiomis, diskutuoti apie tai, ką reikia daryti, kad mokykloje visi jaustųsi saugūs. Šiemet šia akcija prisidedame prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“, kuri skirta smurto prieš vaikus, patyčių, priklausomybių ir kitų socialinių problemų mažinimui.

Gegužės 12 dieną Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos projekto „Aš prieš smurtą” nariai ir jų vadovė mokytoja Helena Marčiauskienė svečiavosi Širvintų pradinėje mokykloje. Vyko pradinukų ir gimnazistų netradicinė pamoka apie patyčias ir patyčių žalą. Jos tikslas buvo žaismingai ir suprantamai paaiškinti pradinukams, kas yra patyčios ir kaip su jomis kovoti, taip pat sužinoti kitų nuomonę šia tema bei pasidalinti asmenine patirtimi.

Pamoką pradėjo gimnazijos mokytoja Helena Marčiauskienė. Vėliau Ib klasės gimnazistė Augustė Indrašiūtė pasekė pasakėčią apie patyčias, kurios mažieji klausėsi labai susidomėję. Norvilė Iljeitytė (Ia) paaiškino, kas yra patyčios, ką reikia daryti, jei iš tavęs tyčiojamasi. Pradinukai drąsiai reiškė savo nuomonę bei diskutavo su gimnazistais. Paskui pažiūrėjome filmuką, po kurio trečiokai atsakinėjo į klausimus, o už teisingą atsakymą gavo saldžiuosius prizus.

Netradicinės pamokos pabaigoje sustojome į draugišką ratelį. Visi norintys pasidalino savo patirtimi ir išgyventais jausmais, susidūrus su patyčiomis. Atsisveikinant visi sudainavome dainą, padovanojome gimnazistams pradinukų kurtas „draugystės gėles“, padėkojome „didiesiems“ draugams už gražias akimirkas. Mes lygiuojamės į Jus ir sekame gražiu pavyzdžiu.

Vyresnioji socialinė pedagogė Jolanta Vilkienė