Širvintų pradinė mokykla dalyvauja AB „Žemaitijos pienas“ programoje „Pienas vaikams“, kuri vykdoma visoje Europos Sąjungoje: šalies pieno įmonės tiekia pieno produktus į mokyklas ir darželius. AB „Žemaitijos pienas“ šia veikla užsiima jau 6 metus ir tiekia ekologiškus produktus Lietuvos mokykloms ir darželiams.

Norint labiau vaikus supažindinti su ekologija, ekologišku pienu ir jo produktais, nuo 2016 m. sausio mėnesio pradėta vykdyti akcija „Pienas vaikams“. Jos metu profesionalūs lektoriai važiuoja į mokyklas ir darželius, vaikams papasakoja apie ekologiją, rengia linksmus žaidimus, viktorinas, leidžia vaikučiams paskanauti ekologiškų produktų DOBILAS ir įteikia atminimo dovanėlių bei prizų. Tokie renginiai vyksta visoje Lietuvoje. Iš viso bus aplankytos 303 mokyklos, suorganizuoti 1944 renginiai. Apie ekologijos ir ekologinio pieno naudą sužinos net 77952 vaikai.

2016 m. gegužės 6 d. akcijos „Pienas vaikams“ lektorės Reda ir Donata lankėsi mūsų mokykloje ir pristatė „Žemaitijos pieno“ produkciją – rodė filmuką, kaip ir iš kur atsiranda pienas, papasakojo, kokie būna pieno produktai. Vyko degustacijos varžybos. Visi gudriausi ir greičiausi buvo apdovanoti lipdukais, o greičiausiai išgėrusieji pieno stiklinaitę – marškinėliais. Viešnios palinkėjo mokiniams augti sveikiems ir būti linksmiems.

Mokyklos metodinės grupės pirmininkė Svetlana Paliukėnienė