Balandžio 15 dieną, mokinių atostogų metu, į Molėtų pradinę mokyklą išskubėjo dviejų mūsų mokyklos neformaliojo ugdymo būrelių atstovai. Molėtuose vyko respublikinė pradinių klasių mokinių gamtamokslinė konferencija „Mažieji tyrinėtojai 2016“, kurioje 26 pranešimus pristatė būrys pradinukų iš Molėtų, Švenčionių ir Širvintų. Konferencijos rengėjai pasirūpino, kad prieš kiekvieną pranešimą konferencijos dalyviai pasipuoštų apdarais, liudijančiais mokslo laimėjimus – mantijomis ir kepurėmis su kutais.

Širvintų pradinės mokyklos neformaliojo ugdymo būrelio „Tyrinėjame gamtą“ (vadovė Dalia Vinslauskienė) nariai Liepa Serekpajevaitė (2b klasė) ir Dominykas Gudonis (2c klasė) skaitė pranešimą „Krakmolo radimas bulvėse. Jo savybės“. Liepa ir Dominykas papasakojo apie būrelio narių atliktą bandymą, supažindino su jo išvadomis. Jaunieji tyrinėtojai įrodė, kad bulvėse yra krakmolo ir paaiškino, kaip krakmolą galima pasigaminti namuose. Krakmolas, veikiamas jodo, mėlynuoja. Ši savybė taikoma krakmolui aptikti maisto produktuose.

Mūsų mokyklos neformaliojo ugdymo būrelio „Žaliuoju gimtinės taku“ (vadovė Svetlana Paliukėnienė) nariai Aira Terechovaitė (2b klasė) ir Aleksandras Bissekerskij (2b klasė) skaitė pranešimą „Kas žemėje suyra greičiausiai?“ Aira ir Aleksandras apibendrino būrelio narių atliktą tyrimą, kurio metu mokiniai stebėjo ir ištyrė, kas žemėje pradeda irti greičiausiai, išsiaiškino stebėtų objektų pokyčius, padarė išvadas. Mokiniai surinko informaciją, per kiek laiko gamtoje suyra artimiausioje aplinkoje susidarančios šiukšlės, ir pateikė patarimus bendraamžiams.

Pabuvoti tokioje konferencijoje, kur vien tik bendraminčiai – labai smagu. Mokiniai ne tik pristatė savo atliktus darbus, bet ir sužinojo daug naujo ir įdomaus.

Visi konferencijos dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanėlėmis. Konferencijoje dalyvavusius mokinius labai pradžiugino organizatorių padovanotos lupos, be kurių neapsieina nė vienas jaunasis tyrinėtojas.

Visiems, kurie domisi mus supančia gamta, jos dar neatrastomis paslaptimis, norisi palinkėti smagių tyrinėjimų ir netikėtų atradimų!

Nuoširdus ačiū Liepos mamai Lilijai Serekpajevienei, nuvežusiai mokinius į konferenciją.

Neformaliojo ugdymo būrelio „Žaliuoju gimtinės taku“ vadovė Svetlana Paliukėnienė