Šių metų balandžio 12 dieną Širvintų pradinėje mokykloje vyko respublikinė praktinė gamtamokslinė konferencija „JAUNASIS KODĖLČIUS“.

Pagrindinis konferencijos tikslas – paskatinti pradinių klasių mokinius tapti jaunaisiais mokslininkais, kurie, atlikdami įvairius bandymus, susipažintų su mūsų gyvąja gamta ir atrastų daug įdomių dalykų.

Gamtamokslinė konferencija mūsų mokykloje vyko pirmą kartą. Joje davyvavo daugiau nei 60 dalyvių iš 10 mokyklų: Kauno „Ryto“ mokyklos, Kauno „Šilo“ pradinės mokyklos, Kauno šv. Pranciškaus gimnazijos, Vilniaus Prano Mašioto mokyklos, Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos, Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos, Molėtų pradinės mokyklos, Ukmergės mokyklos-darželio „Varpelis“, ir, žinoma, Širvintų pradinės mokyklos.

Susirinkusius dalyvius ir svečius pasveikino Širvintų pradinės mokyklos direktorė Irena Sližauskienė. Bandymus pristatė Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos antros klasės mokiniai Norbertas Eigelis ir Lukas Cikanavičius.

Konferencijoje pristatyti 2 stendiniai ir 28 žodiniai pranešimai. Džiugino šiltas bei nuoširdus bendravimas ir bendradarbiavimas, naujų idėjų gausa. Džiugu, kad jaunieji mokslininkai ne tik klausėsi bendraamžių pranešimų, bet ir įgijo daugiau žinių. Mokiniai džiaugėsi, kad turėjo galimybę dalyvauti konferencijoje, vaikams ji labai patiko. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanomis.

Dalyvių atsiliepimai apie konferenciją:

„Džiaugiuosi, kad dalyvavau, buvo labai įdomu. Kitais metais norėčiau dalyvauti dar kartą.“
„Puikus renginys! Sėkmės ateityje organizuojant konferencijas!“
„Man čia labai patiko ir tikiuosi sudalyvauti kitais metais.“

Konferenciją organizavo Širvintų pradinės mokyklos mokytoja Nijolė Miliauskaitė ir 2a klasės mokiniai bei tėveliai. Konferenciją koordinavo Širvintų pradinės mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Danutė Zinkevičienė. Konferencijos partneris – Širvintų rajono švietimo centras.

Mokytoja Nijolė Miliauskaitė dėkoja Ievos tėveliui už finansinę paramą, o mamai už palaikymą, Karolio mamai už keksiukus, Austėjos tėveliui už pyragą ir kavą, Mantvydo, Natalės ir Gustės mamoms už sumuštinius, Tito mamai už piešinius ir Evilijos tėveliams už palaikymą visur ir visada!

Tikėkimės, kad visi vėl susitiksime ir kitais metais.

Mama Dileta Miliukienė