„Penkiasdešimtadienis, penkiasdešimtadienis!

Liko tik penkiasdešimtkart įeit į klasę,

Paliesti suolą knygos kampučiu,

Tarytum pirmąkart nedrąsiai,

Praeit koridoriumi tuo pačiu...

Gražia Širvintų pradinės mokyklos tradicija tapo ketvirtų klasių mokinių Penkiasdešimtadienio šventė. Kai ketvirtokams lieka tik 50 dienų mokytis pradinėje mokykloje, šią šventę surengia trečių klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis.

Balandžio 7 dieną, skambant nuotaikingai muzikai, susirinkusius ketvirtokus ir jų mokytojas garbės ratu apsupo šventiškai pasipuošę trečiokai. Rekreacinės zonos sieną puošė 50 margaspalvių drugelių. Juos taip pat nutapė trečių klasių mokiniai.

Prasidėjus šventei, visus pasitiko smaližius Karlsonas (vaidmenį atliko 3c klasės mokinys Rokas Bartusevičius) ir jo žaidimų draugė Mažylė (vaidino 3c klasės mokinė Ema Dalalaitė). Karlsonas svajojo tik apie saldumynus. Tačiau Mažylė prašė jo surimtėti, kadangi po 50 dienų mokykloje neliks ketvirtokų klegesio, išdaigų. Jie paliks šią mokyklą ir naujus mokslo metus pradės jau kitoje mokykloje. Išsakęs humoristinius palinkėjimus, Karlsonas supyko, nes Mažylė juos apibūdino visiškai nerimtais. Deklamuodami eiles, trečiokai savo draugams išsakė nuoširdžius ir prasmingus palinkėjimus:

„Būkit drąsūs, stiprūs, vikrūs,
Skinkit pergales tvirtai.
Nepalūžkit, neapvilkit –
Mokykitės Jūs gerai!“

Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Irena Sližauskienė. Direktorė ketvirtų klasių mokiniams linkėjo visada pasitikėti savo jėgomis, nenuleisti rankų ir būti ryžtingiems. Juk ryžto prireikia imantis kiekvieno darbo ar užduoties. Šios šventės metu mokyklos direktorė išdalino šūsnį padėkų ir diplomų ketvirtokams bei trečiokams už dalyvavimą rajono 3–4 klasių mokinių matematikos olimpiadoje, už pasiektus gerus rezultatus rajoniniame šaškių turnyre.

Po sveikinimų ir palinkėjimų trečiokai atliko nuotaikingą dainą apie pertraukėlę. Vėliau Karlsonas panoro kokios nors dovanos, pavyzdžiui, 50 tortų ir vienos žvakutės... Mažylė paskelbė, jog dovana yra, tačiau šį kartą ji ne Karlsonui. Trečių klasių mokiniai kiekvienam ketvirtokui padovanojo po nuostabų rankų darbo varpelį, kuriuos iš vilnos suvėlė 3a klasės mokinės Rugilės mama Aušra Lapinskienė. Mažylė ištarė: „Lai šis varpelis Jums, ketvirtokai, primena smagiai praleistas dienas šioje mokykloje!“ Skambant dainai apie nerūpestingą vaikystę, ketvirtų klasių mokytojos išdalino savo mokiniams varpelius, o trečiokai draugiškai sušuko: „Sėkmės!“

Ketvirtų klasių mokiniai susimąstė, jog tik 50 dienų beliko praleisti šioje mokykloje, kad greitu metu teks išsiskirti su mokytojomis ir pradinuko vardu. Tikimės, kad mokydamiesi kitoje mokykloje, mokiniai nepamirš savo pirmųjų mokytojų ir pradinę mokyklą minės gražiu žodžiu.

Dėkojame trečių klasių mokiniams už atsakingumą besiruošiant Penkiasdešimtadienio šventei. Džiaugiamės trečiokų tėvelių geranoriškumu ir pagalba įsigyjant dovanėles bei rengiant personažus vaidinimui. Smagu bendradarbiaujant puoselėti mokyklos tradicijas ir ugdyti bendruomeniškumo jausmą.

Trečių klasių mokytojos Adelė Gelažunienė, Lena Ivanauskienė,
Živilė Lisauskienė ir Rasa Žygienė