„Štai dažau aš margučius,

ir mažus ir didelius.

Bus tėveliui ir seneliui

Ir išdykėliui broleliui.

Moku vašku ir dažais

Juos išmarginti dailiai.

Net kiškutis pavydės

kai pro langą pažiūrės.“

Sulaukėme daugelio išsiilgto pavasario. Namuose atšventę nuostabią pavasario šventę – Velykas, mokiniai laukė kitos, ne mažiau smagios šventės – Atvelykio, arba kitaip Vaikų Velykėlių. Kad laukimas neprailgtų, Širvintų pradinės mokyklos trečių klasių mokinių grupėje kovo 31 dieną vyko integruoto ugdymo diena „Rid rid margutis“.

Nuo pat ryto mokiniai didžiavosi savo margintais margučiais, grožėjosi draugų atsineštais, aptarė kiaušinių marginimo raštų, spalvų įvairovę ir reikšmę. Klasėse vyko margučių ridenimo varžybos. Mokiniai sprendė mokytojų paruoštame velykiniame laikraštyje „Margutis“ kryžiažodžius, laiptažodžius ir kitas užduotis. Kūrė eilėraščius apie Velykas.

3a klasės mokinės Viltė ir Rusnė rašė:

Velykos, margučiai draugauja linksmai
Ir laukia Velykų geri mokiniai.
Kiškučiai ateina palikt dovanų,
Atrieda margučiai spalvoti, kaip tu.

Vėliau trečiokai lankėsi Širvintų šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje. Apžiūrėjo Didžiajam Ketvirtadieniui skirtą altorių, meldėsi prie simbolinio Kristaus kapo, daug klausinėjo apie Velykų simbolius, kuriuos matė bažnyčioje: Velykinę žvakę, šventintą vandenį, varpų skambesį. Pabaigoje visi meldėsi ir dėkojo Kristui, kad mirtį nugalėjo gyvenimu, kad blogį nugalėjo gėriu. Prašė suteikti stiprybės, kad ir mes savo gerais darbais galėtume nugalėti pikta savyje ir pasaulyje.

Tikybos mokytoja Danguolė Lapinskienė ir
trečių klasių mokytojos