Mokslas nebuvo ir niekuomet nebus užbaigta knyga. Kiekvienas svarbus laimėjimas iškelia naujų klausimų, o visokia raida ilgainiui susiduria su naujais, kaskart didesniais sunkumais. 

A. Einšteinas


Š. m. kovo 17 d. Kauno šv. Pranciškaus gimnazijoje vyko pradinių klasių mokinių respublikinė praktinė konferencija „Jaunasis Einšteinas“. Konferencijos tikslas – skatinti mokinius tapti jaunaisiais mokslininkais ir gilintis į pasirinktą temą, atliekant įvairius bandymus; susipažinti su gyvąja gamta, tyrinėti, atrasti, išmokti, džiaugtis.

Renginyje dalyvavo pradinukai iš įvairių Lietuvos miestų, kuriuos lydėjo ne tik mokytojai, bet ir tėveliai. Jau antrus metus šioje konferencijoje dalyvauja ir mūsų mokyklos mokiniai. Pernai dalyvavo du 2a klasės mokiniai – Evilija Šilinskaitė ir Titas Miliukas, o šiais metais net 5 mokiniai (Evilija Šilinskaitė, Titas Miliukas, Ieva Juodviršytė, Mantvydas Golubavičius ir Natalė Simonavičiūtė). Kaip patyrę lektoriai, mokiniai pristatė savo pranešimus ir demonstravo paruoštą medžiagą, žaismingai atliko bandymus. Mokinius konferencijai parengė mokytoja metodininkė N. Miliauskaitė.

Įspūdingais eksperimentais dalyvių dėmesį prikaustė konferencijos partneriai iš VšĮ „VikiLab“ laboratorijos. Stebino dalyvių darbų gausa ir įvairovė, jaunųjų mokslininkų išradingi pristatymai bei eksperimentų demonstravimas. Džiugu, kad jaunieji tyrėjai ne tik įgijo daugiau žinių, bet ir pasinaudojo galimybe išklausyti bendraamžių pranešimų.

Visi konferencijos dalyviai apdovanoti padėkos raštais ir rėmėjų dovanomis. Mokiniai džiaugėsi, kad turėjo galimybę sudalyvauti konferncijoje, visiems ji labai patiko, buvo naudinga, įdomi.

Kovo 18 d. keturi 2a klasės mokiniai (Evilija Šilinskaitė, Titas Miliukas, Ieva Juodviršytė ir Natalė Simonavičiūtė) dalyvavo Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos organizuotoje respublikinėje pradinių klasių mokinių gamtamokslinėje konferencijoje „Vanduo gali...“. Ji buvo skirta Pasaulinei vandens dienai paminėti. Pradinukai pasirodė šauniai. Tai buvo puikus renginys, kuriame mokiniai įgijo naudingų žinių, naujų idėjų.

Evilijos mama Daiva Valiaugaitė-Šilinskienė