Širvintų pradinės mokyklos tarybos tėvų iniciatyva buvo suorganizuota saugaus eismo akcija „Saugus kelias į mokyklą“. Šios prevencinės akcijos tikslas – pasižiūrėti, ar mokiniai, jų tėveliai nepamiršo saugaus eismo taisyklių, ar visi jų laikosi.

Ankstų sausio 11 dienos rytą, po žiemos atostogų sugrįžusius mokinius prie mokyklos vartų pasitiko mokyklos direktorė I. Sližauskienė, socialinė pedagogė J. Vilkienė, mokyklos tarybos narys A. Indriulionis ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų r. policijos komisariato kelių policijos grupės vyr. specialistas A. Petrauskas. Buvo stebima kaip mūsų vaikai eina į mokyklą, kurioje vietoje pereina gatvę, ar mato pėsčiųjų perėją, ar turi atšvaitus, kur juos išleidžia tėveliai iš savo automobilių. Buvo išdalinta virš 100 atšvaitų tiems, kurie jų neturėjo ar pamiršo namuose. Taip pat primintos saugaus elgesio gatvėje taisyklės.

Šios akcijos metu dar kartą norėjome atkreipti dėmesį į vaikų saugumą, taip pat paskatinti vairuotojus laikytis kelių eismo taisyklių bei itin atsakingai vairuoti prie mokyklos teritorijos. Tėveliams (mamoms), atvežantiems vaikus į mokyklą, vyr. inspektorius A. Petrauskas dar kartą priminė, kur reikėtų saugiai išlaipinti savo vaiką iš automobilio, kur negalima sustoti ar atlikti kitus manevrus.

Džiaugiamės, kad dauguma tą dieną keliaujančių į mokyklą mokinių elgėsi saugiai, o kiti eismo dalyviai buvo atidūs ir elgėsi atsakingai. Juk vaikų saugumas kelyje didele dalimi priklauso nuo suaugusiųjų požiūrio į saugų eismą – saugokime vieni kitus.

Mokyklos informacija