Šią šaltą žiemos dieną atvyko ne visi mokiniai, tačiau mokykloje vyravo malonus šurmulys. Tai vienur, tai kitur vyko pokalbiai apie tai, kaip sekėsi ruoštis ketvirtadienio pamokoms. Pasirodo, reikėjo įveikti daug kliūčių, pavyzdžiui, iškepti pyragą, kai recepte parašyta – žiupsnelis druskos, saujelė miltų ir pan. Smagiai apžiūrinėjo nuotraukas, savo pieštus portretus ir džiaugėsi, kad draugai pastebi jų panašumą su seneliais. Vaikai pasididžiuodami pasakojo, kad išsiaiškino, kokie talentingi jų seneliai, atrado, kiek daug bendrų pomėgių, gebėjimų yra paveldėję iš jų. 1b klasėje Augustė demonstravo paveikslą ir pasakojo, kad jos senelis gražiai piešia, Pijus ir Elzė džiaugėsi močiutės nunertomis servetėlėmis, pasimatavome Godos močiutės megztas kojines ir t. t. 4d klasės mokiniai paruošė dovanėles savo močiutėms ir seneliams – ant audinio pieštus paveikslėlius. Ketvirtokai ir jų mokytojos Svetlana, Virginija, Danguolė mokyklos bibliotekai padovanos knygas „Mano seneliai", kurias sudarys mokinių rašinėliai, piešiniai.

Integruotos dienos metu ugdėme: gebėjimą pastebėti ir analizuoti artimiausioje socialinėje aplinkoje vykstančius procesus, formuluoti išvadas; gebėjimą išsiaiškinti atsakymus į rūpimus klausimus; gebėjimą turėti pakankamą istorinių vaizdinių bagažą. Remiantis informacija apie šeimą, kartų kaitą, stengėmės padėti mokiniams susidaryti laiko tėkmės sampratą, ugdėme pasididžiavimo jausmą savo šeima.

Dėkojame seneliams, močiutėms, tėčiams ir mamoms, kurie aktyviai padėjo savo vaikams paruošti namų užduotis. Paskaitykite savo anūkų, savo vaikų mintis iš jų rašinių, kad vieni kitus geriau pažintumėte.

„Visą savo gyvenimą senelis dirbo korespondentu. Buvo Širvintų laikraščio redaktoriumi. Dabar yra pensininkas ir jam labai patinka žvejoti ir skaityti knygas." Rėjus 4d.

„Vieną kartą mano senelė, būdama trejų metų, iškrėtė išdaigą. Šalia namų augančio kukurūzų lauko buvo ir dilgėlynas. Dilgėlės ten buvo labai aukštos. Tai mano senelė pasislėpė dilgėlėse ir prabuvo ten visą dieną. Tėvai visur jos ieškojo, bet niekur nerado. Tik išalkusi mano senelė grįžo namo. Jos tėvai taip užpyko, kad nusiskynė vieną dilgėlę ir kaip reikiant išvanojo...." Jokūbas 4b.

„Močiutės žaislai buvo mediniai. Jai išdroždavo tėtis. Taip pat ir broliui. Jos ir brolio žaidimai buvo labai įdomūs. Vaikai nueidavo į malkinę, kur buvo malkos sukrautos. Ant malkų užrašydavo knygų pavadinimus ir taip žaidė „Biblioteką"." Ugnė 4b.

„Vaikystėje seneliai žaisdavo ir kvadratą, ir „išmuštuką". Kamuolį jie pasidarydavo iš šieno. Šieną taip tvirtai sulipdydavo, kad buvo tvirtesnis ir kietesnis kamuolys už dabartinius kamuolius." Martynas 4b.
„Būdama jauna su draugėmis eidavo į šokius. Turėjo tik vieną porą batų, tad iki šokių eidavo su naginėmis. Šokiuose persiaudavo į batus. Eidamos iš šokių merginos dainuodavo dainas." Kamilė 4b.
„Mano mamos mama yra graži, darbšti, miela, kartais ir griežta. Bet ji turi tokia būti..." Rusnė 4d.

„Mano močiutė gyvena Viesų kaime. Močiutė – ūkininkė. Tvarte ji turi daug gyvulių. Močiutė melžia karves, paberia grūdų vištoms, duoda žolės triušiams. Mano močiutė gamina sūrius. Mano močiutė – geriausia. Aš savo močiutę myliu." Arnas 4b.

„Aš esu labai laiminga, kad dar turiu prosenelę. Prosenelės vaikystė buvo labai sunki. Prosenelė dešimt metų tarnavo ponams. Penkerių metų jau dirbo – buvo kaimo skerdžiaus padėjėja, ganė gyvulius. Kai šiek tiek paaugo, tarnavo pas ponus: tvarkydavo namus, ravėdavo daržus, šluodavo kiemą ir dirbo namų ruošos darbus. Mano prosenelė baigė tik tris klases, nes tėtis buvo miręs, o mama viena augino vaikus ir negalėjo išleisti į mokyklą mokytis. Tačiau mano prosenelė buvo labai darbšti. Ji mokėjo austi, verpti, siuvinėti, nerti, megzti, siūti. Sukurtus gaminius keisdavo į maistą su kitais kaimo žmonėmis. Prosenelė labai gražiai dainavo ir mokėjo labai daug dainų. Ji žaislų neturėjo, nes dirbdavo." Miglė 4b.

„Senelė buvo jauniausia šeimoje. Turėjo brolį ir seserį. Su broliu pradėjo eiti į mokyklą nuo penkerių metų. Kai senelė paaugo, pradėjo žaisti slėpynių, ravėdavo daržą. Kartais net ganydavo gyvulius. Senelės mokykloje nebuvo sporto salės. O senelis buvo pokštų karalius. Į mokyklą reikėdavo eiti penkis kilometrus, tad kai žinojo, kad bus kontrolinis darbas, eidavo su draugais ir sakydavo: „Vilkai! Gulamės!" Ir taip pralaukdavo pamokų pradžią, o kai žinojo, kad jau pavėlavo, tai grįždavo atgal. Aš labai didžiuojuosi, kad mano seneliai dar sveiki." Povilas 4b.

„Senelė mokėjo gražiai nerti vašeliu, megzti. Labai skanius kepė „zuikius". Prieš miegą ji sekdavo pasakas, mokė senovinių dainų, mokė melstis. Mano senelė – mirusi, man labai jos trūksta." Samanta 4d.

„Jaunystėje mano močiutė iš visos klasės geriausiai sportuodavo. Buvo greičiausia ir vikriausia. Labai gerai mokėsi. Dar močiutė labai gražiai šokdavo. Labai mėgo skaityti knygas. Mano močiutė eidavo į mokyklą per miškelį. Vėliau buvo kūno kultūros mokytoja. Kaip ir senelis. Paskui – visos mokyklos direktorė." Adrija 4b.

„Mano senelė labai darbšti, nes, kai atvažiuoju pas ją, namai blizga. Senelis taip pat mėgsta dirbti. Jis savo namo kieme yra pastatęs ir smėlio dėžę, ir sūpynes, ir čiuožyklą. Mano senelė labai mėgsta keliauti, o senelis – ne, nes bijo, kad namie kažkas atsitiks, kol jų nebus." Paulius 4b.

„Mano senelis dabar dirba jūreivių mokykloje ir moko vaikinus, kaip tapti jūreiviu. O seniau senelis buvo laivo kapitono padėjėjas. Plaukdavo į jūrą. Grįždavo tik po šešių mėnesių. Mano senelis yra apkeliavęs visą pasaulį." Julija 4b.

„Dabar dieduko nebėra, močiutei liūdna, bet tik ne su kalyte Mirta. Pas močiutę vasarą apsilanko ir anūkai, tarp jų ir aš su sese Aiste. Nelengvas močiutės gyvenimas, bet jai patinka dirbti, ravėti, padėti mums. Tačiau jai nepatinka, kai mes mušamės. Močiutė mėgsta serialus ir kalbėtis su kaimynėmis. Man močiutė – pati geriausia!" Matas 4b.

„Babyte Nijole, aš gyvenu gerai ir sesė gyvena gerai, tik labai išdykauja. Penktadienį, jeigu leis tėvai, nakvosiu pas tave. Labai laukiu šios dienos!" Augustas 4c.

„Kad padėjai mane auginti, tu – brangiausia močiutė iš visų. Linkiu tau laimės ir pinigų." Lukas 4c.

„Močiute, aš tave myliu nuo pat vaikystės, nes tu mane globojai, mylėjai, saugojai nuo visokio blogio ir neleidai manęs niekam skriausti." Aurimas 4c.

Direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui Liuda Bytautienė