Siekdami skatinti sveikos mitybos įpročius tarp Lietuvos vaikų ir akcentuoti košės pusryčių naudą mityboje, Lietuvos Respublikos Sveikatos ministerija kartu su viena didžiausių Lietuvos grūdų perdirbimo bendrovių UAB „Malsena Plius“ organizavo kasmetinę akciją paminėti Pasaulinę košės dieną, kuri oficialiai minima spalio 10 dieną. Šiais metais„Košės diena“ pirmą kartą buvo minima visoje Lietuvoje: dalyvavo net 427 mokyklos. Sveikais košės pusryčiais spalio 9 dienos rytą pasitiko daugiau kaip 56 tūkstančiai pradinių ir ikimokyklinio amžiaus vaikų.Tarp jų ir 367 Širvintų pradinės mokyklos mokiniai.

Kol mokiniai ragavo košę, klasių mokytojos jiems papasakojo apie sveikų pusryčių svarbą. Pradinukai sužinojo, kad labiausiai avižas mėgsta žirgai. Jie tokie dideli, stiprūs ir greiti, nes ėda avižas. Taigi, avižinė košė suteikia labai daug energijos, jėgų, tad pusryčiams pavalgę avižinės košės mokiniai galės ne tik greičiau lakstyti, tačiau ir geriau susikaups pamokose, išmoks daugiau ir greičiau, viską atsimins, nesijaus silpni ir pavargę. Be to, avižinė košė neapsunkina skranduko, tad ją valgiusieji jausis puikiai, jiems neteks sunkiai nešti pilvuko į pamokas...

Kad mokiniai būtų sveiki ir stiprūs, specialistai siūlo suvalgyti net kelias košės porcijas per dieną ir koše pakeisti mažiau sveikus užkandžius ir patiekalus, tokius kaip sumuštiniai, sausainiai, saldainiai, šokoladas, bandelės. „Dribsnių energijos“ košė, kurią ragavo mokyklos mokiniai, buvo išties labai skani ir net saldi, nes joje yra natūralių vaisių ir natūralių skonių. Taip pat akcijos rengėjai kiekvienam mokiniui padovanojo „Košės dienos“ knygelę su smagiomis užduotimis apie Dribsės ir Dribsio nuotykius.

Norėtųsi tikėti, kad ilgainiui mokiniai pakeis savo mitybos įpročius. Siekdami jaustis puikiai, kiekvieną dieną vaikai pradės ne nuo sumuštinių, kepinių ar saldžios kavos, tačiau nuo maistingos ir energijos visai dienai suteikiančios grūdų košės.

Širvintų pradinės mokyklos
metodinės grupės pirmininkė Svetlana Paliukėnienė