Pirmąją vasaros savaitę (birželio 1–5 dienomis) 17 mokyklos pirmos klasės mokinių susirinko į vasaros stovyklą. Stovyklos tema – „Mes ir mūsų senoliai“.

Pirmadienį mokinių laukė išvyka į Kernavę. Ten svečiavomės Kernavės Juozo Šiaučiūno pradinio ugdymo skyriuje. Aplankėme H. Orakausko skulptūros studiją-galeriją „Šulinys“. Kartu su skulptoriumi šaudėme iš jo paties konstruotos patrankos. Važiavome Kernavės taksi, žaidėme žaidimus. Pabuvojome prie piliakalnių, ant Baltojo kalno.

Kitą dieną stovyklautojai klausėsi senelės pasakos. Į svečius atėjo mokytoja J. Rubašenko. Ji papasakojo, kaip mokiniai mokėsi seniau, kaip pramogavo, kokias knygas skaitė. Vėliau mokiniai lankėsi Širvintų šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje. Grįžę susipažino su senoviniais karpiniais, patys karpė ir gamino atvirukus.

Trečiadienį senelės pasaką sekė mokytoja ir senelė Z. Jablonskienė. Ji paskaitė ištraukas iš elementoriaus „Saulutė“. Iš šio elementoriaus ji pati mokėsi skaityti. Su stovyklautojais žaidė žaidimus. Bendrosios praktikos slaugytoja A. Križanauskienė papasakojo, kaip gydėsi mūsų senoliai. Mokiniai gėrė įvairių vaistažolių (mėtų, ramunėlių, liepų žiedų, čiobrelių) arbatą. Aplankėme Širvintų parapijos globos namus. Susipažinome su seneliais. Deklamavome eilėraščius, dainavome daineles. Seneliams padovanojome savo darbo atvirukus. Patys taip pat gavome dovanų – po porciją ledų.

Ketvirtąją stovyklos dieną žiūrėjome senuosius animacinius filmus. Pabuvojome Krikštėnuose. Susitikome su Vilniaus Aušros Vartų šv. Teresėlės bendruomenės sesėmis, kurios papasakojo apie vienuolyną. Susipažinome su dvaro istorija. Kultūros namuose dalyvavome edukacinėje programoje „Lino kelias“.

Paskutinę dieną stovyklautojams senelės pasaką sekė mokytoja ir senelė V. Jakučiūnienė. Pasaką visi kartu iliustravome judesiais ir dainomis. Dainavome, šokome ratelius. Mokiniai susipažino su senomis knygomis. Sužinojo, kad knygų būna įvairių. Vėliau mokyklos bibliotekininkė I. Kaziukėnaitė pristatė knygą. Susidomėję visi apžiūrėjome knygų parodėlę „Ką skaitė mūsų seneliai ir tėveliai“. Šokių mokytoja R. Maslinskienė supažindino su Joninių papročiais. Visi šokome senovinius ratelius ir žaidėme žaidimus. Paskutinė veikla – portreto piešimas. Mokiniai su malonumu piešė artimų žmonių portretus. Kiekvieną dieną mokiniai darė senelio mankštą.

Vaikai puikiai praleido laiką, mėgaudamiesi kruopščiai jiems suplanuota programa, pažino senolių tradicijas. Visi drauge linkime jiems gražios vasaros! Didelis ačiū visiems, vykdžiusiems stovyklos veiklas, visiems, kuriems nepristigo kūrybinės energijos ir padovanojo vaikams daug nuostabių vasaros akimirkų stovykloje.

Stovyklos vadovė mokytoja Dalia Vinslauskienė