Integruota diena mokykloje

Laibai smagu, kad jau tampa tradicija mokslo metų pabaigoje rengti „Mokyklos mažąją spartakiadą“ (vykdomas tęstinis mokyklos projektas „Sportas, judėjimas, sveikata“). Šių metų sporto šventės tikslas – gera visiems būti ir veikti kartu, todėl varžybose kiekvienas siekė asmeninio rezultato.

Gegužės 27 dieną šventę pradėjome iškilmingu atidarymu. Grojant maršui į sporto salę susirinko visų klasių mokiniai, mokytojai bei mokinių tėveliai. Olimpinę vėliavą įnešė ketvirtų klasių jaunieji sportininkai. Mokyklos direktorė Irena Sližauskienė paskelbė spartakiados pradžią. Visus pasveikino šokių mokytoja R. Maslinskienė ir tautinių šokių kolektyvo „Upeliukas“ šokėjai bei visų pirmų klasių jungtinis šokėjų būrys. Šios šventės metu buvo apdovanoti jaunieji sportininkai. Išdalinti 72 komplektai medalių ir padėkos raštų už 2014–2015 mokslo metų pasiekimus sporte.

Mūsų mokykla devintą kartą įsijungė į Lietuvos moksleivių olimpinį festivalį ir devintą kartą savo pogrupyje tapo pirmosios vietos laimėtoja. Respublikoje galime didžiuotis „Sportiškiausios mokyklos vardu“. Šiais metais olimpiniame festivalyje keitėsi sporto šakos. Dalyvavome šešiose sporto šakose: kvadrato , „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, šaškių, šachmatų, plaukimo, lengvosios atletikos trikovės varžybose.

AČIŪ noriu tarti vaikams, jų klasių mokytojams ir tėveliams, kurie buvo sunkiausiomis ir linksmiausiomis akimirkomis, maitino vitaminais, vežė nuosavu transportu į varžybas, o mokyklos administracijai – už palaikymą ir sudarytą galimybę dalyvauti visose varžybose. Už pagalbą treniruojant vaikus dėkoju: mokytojui Leonui Vaicekauskui, Švietimo ir sporto skyriaus specialistui Borisui Sockiui, Sporto mokyklos plaukimo treneriui Gintautui Igliukui, buvusiems mūsų mokyklos mokiniams Adrijai Redeckaitei ir Dominykui Palkevičiui.

Po atidarymo antrų – ketvirtų klasių, priešmokyklinio ugdymo grupės mokiniai, jų mokytojai ir tėveliai bėgo 500 m (apie šalia mokyklos esantį tvenkinį). Tuo metu sporto salėje vyko pirmų klasių, priešmokyklinio ugdymo grupės „Linksmosios estafetės“. Vėliau prie jų prisijungė antrokai. Estafetes sugalvojo ir varžybas pravedė mokytoja Danguolė Skirmantienė. Varžybose savo jėgas išbandė ir trečių, ketvirtų klasių mokiniai. Šias varžybas pravedė Ramunė Savickienė. Labai džiugu, kad varžybose dalyvavo tėveliai, o drąsiausi iš jų ir sportavo.

Mokinių kūrybinė veikla atsispindėjo stendiniuose pranešimuose. Kiekviena klasė rinkosi temas: Kodėl reikia valgyti visokių maisto produktų?, Kodėl nepatari valgyti šių produktų?, Kodėl vanduo toks svarbus?, Kodėl žmogui reikia valgyti?, Sveikuolių receptai, Sporto šaka (pristatymas).

Po įspūdingos dienos, skambant M. Mikutavičiaus dainai „Trys milijonai“, vėl sugužėjome į sporto salę. Visų klasių mokiniai gavo padėkos raštus už dalyvavimą Spartakiadoje. Olimpinę vėliavą nuleisti buvo suteikta garbė trečiokams Meilei Graužinytei, Kristijonui Česoniui ir Dovydui Radzevičiui.

Renginio sumanytoja, mokytoja metodininkė Ramunė Savickienė