Paskutiniu metu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į atliekų rūšiavimo problemas ir gamtosaugos svarbą. 1a klasės mokiniai ir tėveliai taip pat supranta, kaip svarbu saugoti gamtą. Rugsėjo mėn. klasės mokiniai nutarė rinkti plastikinius butelių kamštelius ir siekti rekordo „Ilgiausias iš kamštelių žaislas“. Ši akcija skirta paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines.

Plastikas gamtoje nesuyra 200–500 metų. Lietuvoje susidaro daugiau kaip 50 tūkst. tonų plastmasės atliekų per metus. Klasė planavo surinkti 2500 kamštelių. Iniciatyva susilaukė neįtikėtino vaikų dėmesio ir tėvelių palaikymo, tad teko ją pratęsti iki gegužės mėn. Per aštuonis mėnesius buvo surinkti 3858 kamšteliai. Iš jų mokiniai suvėrė ilgiausią žaislą – gyvatę. Gyvatės ilgis – 48 m 85 cm, o svoris – 8 kg.

Ši akcija yra puiki priemonė jau nuo mažų dienų ugdyti rūšiavimo įgūdžius, kalbėti apie ekologiją vaikams suprantama forma. Juk dažniausiai rūšiuojamos tik didesnės atliekos, o kamšteliai paprasčiausiai išmetami į šiukšlių dėžę. Plastikinę pakuotę reikia mesti į geltonos spalvos konteinerius ar geltonus maišelius?!

Iš kamštelių galima pasidaryti spalvotas šaškių figūras, kurti meninius darbus. 1a klasė planuoja dalį kamštelių panaudoti šaškių figūroms, o kitais mokslo metais dalyvauti konkurse – „Kamštelių vajus“. Mylėkime Lietuvą neteršdami jos, o švarindami.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Nijolė Miliauskaitė