Šių metų kovo 19 dieną Širvintų pradinės mokyklos 1a klasės mokiniai Evilija Šilinskaitė, Natalė Simonavičiūtė, Titas Miliukas, jų mokytoja Nijolė Miliauskaitė bei tėveliai dalyvavo respublikinėje pradinių klasių mokinių gamtamokslinėje konferencijoje – „Vanduo – gyvybės šaltinis. Išsaugokime Lietuvos vandenis“. Konferencija vyko Vilniaus Simono Daukanto progimnazijoje. Joje taip pat dalyvavo Kauno „Atžalyno“ vidurinės mokyklos, Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos mokiniai. Visi dalyviai pristatė savo paruoštus projektus. Įdomūs buvo ir mūsų mokyklos pirmokų darbai. Evilija Šilinskaitė pristatė projektą „Čiuožykla be ledo arba vandens čiuožiko pasaulyje“, Natalė Simonavičiūtė – „Druska, vanduo ir ledas“, Titas Miliukas – „Stebuklingasis lotosas“. Visus mokinius paruošė 1a klasės mokytoja Nijolė Miliauskaitė. Ši konferencija buvo įdomi bei naudinga mūsų jauniesiems mokslininkams, kurie turėjo galimybę susipažinti su vandeniu, jį patyrinėti, atlikti įdomius eksperimentus. Visi konferencijos dalyviai apdovanoti: jiems įteikti padėkos raštai ir pasakų knygos.

Vėliau visi aplankėme Pinigų muziejų. Jame ne tik apžiūrėjome vertingus eksponatus ir susipažinome su informaciniuose stenduose pateikta informacija, bet ir patys aktyviai dalyvavome pažinimo procese: galėjome savarankiškai nusikalti suvenyrinę plokštelę, pasisverti ant specialių svarstyklių ir sužinoti, kiek ji kainuotų, jei būtų auksinė, platininė ar sidabrinė. Ir tai dar ne pabaiga. Apžiūrėję visus eksponatus, galėjome patikrinti savo žinias, gauti vieną „muštinį“ (pinigą) su savo atvaizdu. Pirmokams labai patiko virtualios ekspozicijos, teminiai filmai, žaidimai.

Grįždami namo mokiniai dalijosi įspūdžiais, patirtais konferencijoje ir muziejuje. Tikimės, kad tokių įdomių projektų ateityje bus daugiau.

Tito mama Dileta Miliukienė