Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.

Žemės dienai stropiai ruošėsi 3b klasės mokiniai. Išaušus giedram kovo 20-os dienos rytui, pasveikinti mokinių atvyko Gediminas Petkus – projektų asistentas, LOD (Lietuvos ornitologų draugijos) portalo administratorius, darbo su nariais organizatorius. Gerb. Gediminas trečiokams atvežė parodyti ir paaiškino kokius inkilėlius reikia kalti įvairiems paukšteliams, kokias reikia gręžti landas. Buvo parodyti labai įdomūs filmukai apie paukščių gyvenimą. Pamokos pabaigoje ornitologas Gediminas įteikė Padėkos raštus mokiniams už dalyvavimą kūrybinių darbų parodoje „Dovana Žemei“.

Vėliau vyko edukacinė pamokėlė „Muilo gamyba“. Ją vedė Labdaros ir paramos fondo „Vaikai stebuklais auga“ direktorė Neringa Kleniauskienė ir Širvintų rajono šeimos pagalbos centro „Lašelis“ pirmininkė Andželika Bagočiūnienė. Moterys mokė trečiokus pasigaminti kvepiančiuosius muiliukus. Vaikams tai suteikė labai daug džiaugsmo už kurį visi esame nuoširdžiai dėkingi.

Įspūdingiausia pasaulio pažinimo pamoka tą dieną vyko mokyklos kieme, kur trečiokai su mokytoja Rūta stebėjo dalinį saulės užtemimą. Pasitelkę stebėjimui tamsius stiklus, fotoaparatus ir mobiliuosius telefonus, mokiniai turėjo galimybę stebėti šį gamtos reiškinį. Mokiniai pakvietė mokyklos direktorę Ireną Sližauskienę, kuri kartu stebėjo saulės užtemimą ir dėkojo mokiniams už suteiktą galimybę tai pamatyti. Trečiokai labai džiaugėsi, kad pavyko nufotografuoti tokį retą reiškinį. Dalinis sulės užtemimas Lietuvoje penktadienio vidurdienį pasiekė aukščiausią lygį ir baigėsi po daugiau nei valandos. Reiškinys vadinamas visišku saulės užtemimu. Lietuvoje matoma tik dalinė jo fazė. Pastarąjį kartą Europoje buvo stebimas 1999-ųjų rugpjūtį. Lietuvoje Mėnulis Saulės diską visiškai užtemdė 1954-ųjų birželio 30-ąją, didžiausia užtemimo reikšmė buvo stebima netoli Vilniaus. Artimiausias visiškas Saulės užtemimas Lietuvoje vyks po maždaug aštuonių dešimtmečių.

Žemės dienos paminėjimui 3b klasės mokiniai ruošėsi, gamindami darbelius iš plastiko ir įvairių nereikalingų medžiagų. Kovo 20-osios popietę Širvintų rajono švietimo centre vyko kūrybinių darbų paroda „Dovana Žemei“, kurioje galima buvo pasigrožėti ir mūsų klasės mokinių Rugilės, Dagnės, Dovilės ir Vanesos darbeliais – pingviniukais, medeliu ir pavasariniais žiedais. Įspūdingai ir nuoširdžiai 3b klasės mokiniai pažymėjo Žemės dieną.

Mokytoja metodininkė Rūta Tamašauskienė