Šios akcijos tikslas – suburti jaunimą netradiciškai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines, įtraukti mokytojus, tėvus, visuomenę. Akcijos metu visi (Lietuvoje bei užsienyje gyvenantys) buvome kviečiami pinti trispalves apyrankes – geltonos, žalios, raudonos spalvos – Draugystės apyrankes ir taip išreikšti tautos vienybę. Apyrankės – tai draugystės ženklas, dovana artimiems draugams.

Pirmieji prie šios akcijos mūsų mokykloje prisijungė 2d klasės mokiniai ir jų mokytoja Lena Ivanauskienė. Jų nupinta Draugystės apyrankė pirmoji iš mokyklos nukeliavo į Vilnių, į Nacionalinės dailės galeriją ir buvo pririšta ant specialiai šiai akcijai paruoštos Gediminaičių stulpų konstrukcijos. Vėliau savo apyrankes tėvelių padedami nupynė „Želmenėlių“ folklorinio kolektyvo vaikai ir jų mokytojos Rūtos Tamašauskienės palydėti nuvežė savo apyrankes į Vilnių. 3c klasės mokinių nupintą trispalvę juostelę ant Gediminaičių stulpų užrišo vienas iš tėvelių. Savo apyrankėmis labai džiaugėsi 1c klasė mokinukai – Demiano mamytė Dorota Andrejevienė visiems padovanojo savo numegztas apyrankes. Aktyviai akcijoje dalyvavo ir kitų klasių mokiniai. 1d mokinukai apyrankes padovanojo mokyklos direktoriui ir direktoriaus pavaduotojui ugdymui, 1b – mokyklos sekretoriui, 3a – socialiniam pedagogui. Mokykloje susitarėme, kad šias apyrankes dėvėsime kovo 2-10 dienomis ir jomis pasipuošę atvyksime į mokykloje organizuojamą Lietuvos Nepriklausomybės 25-mečiui skirtą koncertą.

Jaunimas mūsų jaunai valstybei 25-mečio proga įteikė virš 300 tūkstančių trispalvių juostelių. Džiugu, kad mūsų mokyklos moksleiviai – aktyvūs akcijos dalyviai, o ne stebėtojai. Tikimės, kad dauguma mokinių suprato, norint darbą atlikti tvarkingai, reikia žinių, įgūdžių ir pastangų. Kiekvieno, kad ir mažas darbas reikalingas Lietuvai, o veikdami kartu mes – didelė jėga.

Direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui Liuda Bytautienė