Prieš 18 m. Lietuvos sveikuolių sąjunga paskelbė vasarį sveikos gyvensenos ir sporto visiems mėnesiu Lietuvoje. Įprastai mokykloje sveikos gyvensenos renginių vasario mėnesį pagausėja. Ne išimtis ir šie metai. „Sveikata yra dovana, kurią reikia pasidovanoti sau pačiam“ (Bodo Verner) – skelbia šių metų sveikatingumo mėnesio šūkis. Ypatingas dėmesys skiriamas informuoti apie sveikos gyvensenos svarbą ir naudą. Sveika gyvensena – turėtų būti kasdienis gyvenimo būdas. Jis stiprina organizmą, padeda žmogui išlikti sveikam, išsaugoti ar net gerinti savo sveikatą, sumažinti sergamumą. Sveikatos priežiūros specialistė Agnė Križanauskienė klasėse pravedė valandėles: „Burnos higiena, ėduonies profilaktika“ (1kl.), „Švari ir saugi aplinka“ (2–3 kl.), „Žmogaus amžiaus kaita“( 4 kl.).

Fizinis aktyvumas – tai veiksnys, kuris formuoja ir stiprina žmogaus organizmą bei jo funkcijas. Buvo vykdomas tęstinis mokyklos sveikos gyvensenos projektas „Sportas, judėjimas, sveikata“. Mokytoja Ramunė Savickienė drauge su klasių mokytojomis vykdė varžybas: „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ (3–4 kl.). Trečiųjų klasių grupėje nugalėtojais tapo 3c, antros vietos laimėtojai – 3d, trečios – 3b ir ketvirtos – 3a. Ketvirtokų tarpe šį kartą sėkmė lydėjo 4b, antroje vietoje – 4a, trečioje – 4d ir ketvirtoje – 4c. Svarbiausia yra ne užimta vieta, o galimybė visiems pasportuoti, pasimokyti taisyklingo judesių atlikimo.

Mokytoja Danguolė Skirmantienė kartu su klasių mokytojomis vykdė „Linksmąsias estafetes“ (1–2 kl.). Kvietė visus sportuoti ir žaisti, sveikatintis, pramogauti ir linksmintis, sužinoti ir išmokti. Sportuojant stengiamės ugdyti emocinį ir dvasinį vaiko atsparumą, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, liūdesį.

Norėdami išlikti sveiki, mankštintis turėtume 3-4 kartus per savaitę bent po 30 min. Paskutiniąją vasario mėnesio savaitę buvo tęsiamas programos „Augsiu aktyvus 2011“ įgyvendinimas – kolektyvinė rytmetinė mankšta kiekvieną rytą prieš pamokas klasių grupių rekreacinėse zonose.

Ugdėme mokinių sveikos mitybos įgūdžius: integravome į ugdomąją veiklą – paruošti plakatai (3c, 3d klasėse), dalyvavome ES programose „Vaisių vartojimo skatinimas švietimo įstaigose“ ir „Pienas vaikams“ (tęstinė veikla).
Akcija „Vasaris – sveikatingumo mėnuo“ – puiki galimybė išsirinkus fizinio aktyvumo būdą, pradėti sportuoti, sužinoti sveikos mitybos principus.

Direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui Liuda Bytautienė