Edukacinė programa ketvirtokams

Kiekvienam iš mūsų turi rūpėti mūsų protėvių gyvenimas, darbai, žygdarbiai, juk būtent praeityje glūdi mūsų tautos šaknys.

Vasario 3 dieną mūsų mokykloje svečiavosi VŠĮ „Vikingų kaimas“ atstovai (Judita ir Mindaugas Korsakai, Kristina Šironienė), kurie nukeldino ketvirtokus į viduramžių laikotarpį (XIII-XIV a.), kai formavosi Lietuvos valstybė. Šio užsiėmimo metu vaikai istoriją išgyveno: pamatė, išgirdo, pačiupinėjo, užuodė ir net paragavo.

Programos metu mokiniai susipažino su senovės apranga, buitimi, maistu bei kario gyvenimu ir pramogomis. Mergaitės galėjo pasimatuoti senovinę sermėgą. Visi pamatė, kokius rūbus tuo metu vilkėjo vyrai ir moterys, kaip puošėsi ir kas padėjo žiemą saugotis nuo šalčio. Mokiniai pabandė girnomis malti grūdus, skaldyti riešutus... Iš rago, kaip tikri kariai, paskanavo pergalės šaltinio vandens. Sužinojo, kada ir iš kur atkeliavo agurkai, kopūstai, bulvės ir kas pirmasis paragavo bananų! Praktinių užduočių pagalba mokiniai vaizdžiai susipažino su to meto kario kasdienybe: pajautė tikro kalavijo svorį, išbandė skydų sienos jėgą, pasimatavo kario šarvus, šalmą, skydą, kariškai papramogavo.

Visi ketvirtokai ir jų mokytojos nuoširdžiai dėkoja VŠĮ „Vikingų kaimas“ už suteiktą galimybę žinias apie Lietuvos praeitį įsisavinti „gyvai“.

Ketvirtokų mokytojos: A. Lebedevienė, L. Vaitkūnienė, G. Bakasėnienė, V. Šapurienė